Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ostatni dzień karty bankomatowej w BZ WBK. Od środy rachunek podstawowy i bezpłatne ekspresy

Karta bankomatowa zostanie zastąpiona bezpłatną debetówką wydawaną do konta podstawowego

8 sierpnia zaczyna obowiązywać nowa tabela opłat i prowizji BZ WBK. Najważniejsze nowości to m.in. rachunek podstawowy przygotowany w zgodzie z unijną dyrektywą PAD. Jak wiecie, rachunek ten jest bezpłatny podobnie jak wydawana do niego karta debetowa. Ale jego funkcjonalność będzie ograniczona. Posiadacz nie będzie mógł np. zaciągnąć kredytu w koncie.

Przeczytajcie także: Sprzedawanie terminali przez bank może się udawać

Niemniej pewna grupa osób może być zainteresowana założeniem takiego konta. Banki starają się więc poprawić swoją standardową ofertę na tyle, by zachęcić do zakładania zwykłych rachunków a nie bezpłatnych, gwarantowanych przez dyrektywę PAD. Taką zachętą w ofercie BZ WBK będą bezpłatne i nielimitowane przelewy ekspresowe w systemach Express Elixir oraz Blue Cash kierowane m.in. do użytkowników flagowego Konta Jakie Chcę.

Ale wprowadzenie przez BZ WBK bezpłatnego rachunku podstawowego ma jeszcze jedną konsekwencję – bank wycofuje oferowaną od trzech lat kartę bankomatową. Wygląda na to, że doszedł do wniosku, iż jej sprzedaż mija się z celem w sytuacji, gdy jednocześnie w ofercie znajduje się bezpłatny rachunek podstawowy z darmową kartą debetową. Jeżeli więc chcielibyście mieć w kolekcji kartę bankomatową banku komercyjnego, to jutro macie ostatnią szansę na jej zdobycie. Na stronie internetowej banku widnieje informacja, że kartę można jeszcze zamówić odwiedzając dowolny oddział BZ WBK.

Przeczytajcie także: Żabka Finanse nie jest już instytucją płatniczą

Co ciekawe w ostatnich kwartałach liczba kart bankomatowych na rynku rosła. Oprócz BZ WBK oferują je jeszcze wybrane banki spółdzielcze. Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że na koniec I kw. 2018 r. Polacy mieli w portfelach ponad 374 tys. kart bankomatowych. Dla porównania w grudniu ubiegłego roku było ich 360 tys. a w marcu 2017 r. – 240 tys. sztuk. BZ WBK nie podaje, ile z tej liczby to jego plastiki. Na koniec września ubiegłego roku jego klienci mieli 182 tys. bankomatówek.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies