Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Liczba aktywnych użytkowników bankowości elektronicznej w Polsce przekroczyła już 16 mln

Dostęp do konta przez internet posiada 35,7 mln klientów instytucji działających na polskim rynku

Z opublikowanego przed chwilą raportu Netbank przygotowanego przez Związek Banków Polskich wynika, że na koniec ubiegłego kwartału banki miały zawartych z klientami indywidualnymi 35,7 mln umów na obsługę rachunków przez internet. W stosunku do I kw. 2017 r. to wzrost o 6,5 proc. Natomiast małe i średnie firmy miały prawie 2,4 mln umów na dostęp do konta przez sieć, a 1,5 mln przedsiębiorców aktywnie korzystało z tego udogodnienia.

Przeczytajcie także: Przyspieszenie zmian w PKO BP

Natomiast rekordowy poziom osiągnęła liczba klientów indywidualnych aktywnie korzystających z bankowości elektronicznej. Wyniosła ona 16,32 mln. To o ponad 400 tys. więcej niż na zakończenie 2017 roku i pierwszy raz w historii, gdy aktywnych klientów logujących się na rachunki przez internet było więcej niż 16 mln. Jak podaje ZBP, przeciętnie aktywny klient bankowości internetowej wykonywał w I kw. bieżącego roku sześć przelewów miesięcznie.

Przeczytajcie także: Liczba klientów mobilnych w bankach

Co ciekawe w najnowszej edycji raportu Netbank po raz pierwszy pojawiła się statystyka dotycząca klientów korzystających z bankowych aplikacji mobilnych. Wynika z niej, że w marcu banki miały 6,27 mln klientów logujących się do aplikacji przynajmniej raz w miesiącu. Oznacza to, że ponad 60 proc. osób zarządzających rachunkiem przez smartfony wykorzystuje do tego aplikację. Z raportu Cashless na temat bankowości mobilnej wynika bowiem, że banki mają już prawie 10 mln klientów logujących się na rachunki przez komórkę.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies