Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Najwięksi wydawcy zbliżeniowych kart debetowych w Polsce. Dane za I kw. 2018 r.

Banki komercyjne w Polsce mogą pochwalić się posiadaniem prawie 26 mln bezstykowych kart debetowych

Z danych udostępnionych przez biura prasowe największych banków komercyjnych w Polsce wynika, że na koniec ubiegłego kwartału ich klienci mieli w portfelach ok. 28,4 mln kart debetowych. To aż o ok. 600 tys. więcej niż na koniec IV kw. ubiegłego roku, gdy chwaliły się zarządzaniem bez mała 27,8 mln debetówek.

Przeczytajcie także: Banki wymieniają kredytówki na zbliżeniowe

Wśród największych wydawców kart debetowych prym wiedzie oczywiście największy detalista, czyli PKO. W marcu w jego bazie było ponad 7,5 mln kart debetowych. Na drugiej pozycji plasował się BZ WBK – ponad 3,6 mln debetówek a na kolejnych miejscach Pekao i ING – oba miały ponad 3 mln kart wydanych do rachunków.

Jeśli chodzi o liczbę debetowych kart zbliżeniowych, to na koniec marca banki miały ich ponad 25,8 mln sztuk. W porównaniu z grudniem ubiegłego roku to wzrost o ok. 150 tys. Wzrost byłby o wiele większy, gdyby nie przypadek Aliora, który w danych za I kw. bieżącego roku urealnił swoje statystyki i w efekcie odnotował spadek liczby zbliżeniówek prawie o 300 tys.

Przeczytajcie także: Bankomaty Planet Cash ruszyły w Chorwacji

Największym wydawcą zbliżeniowych kart debetowych jest oczywiście PKO, który ma bez mała 7,5 mln debetowych zbliżeniówek. Ale banki zajmujące kolejne pozycje w tym rankingu nie są już takie oczywiste. BZ WBK z wynikiem 2,7 mln kart jest bowiem dopiero na pozycji czwartej. Wyprzedzają go Pekao (3,5 mln) i ING (2,8 mln). Za BZ WBK jest mBank z niewielką stratą do poprzednika (2,5 mln) a później Millennium (1,6 mln). Pozostałe instytucje mają mniej niż milion wydanych bezstykowych kart debetowych.


Infogram
KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies