Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
To symboliczny gest, ale ważny. Najbliższy Kongres Gospodarki Elektronicznej w całości będzie tłumaczony na język migowy

Organizator liczy, że w ten sposób zapoczątkuje korzystny dla osób niepełnosprawnych trend na rynku

Związek Banków Polskich poinformował, że najbliższy trzynasty już Kongres Gospodarki Elektronicznej w całości tłumaczony będzie na język migowy. Wszystkie panele dyskusyjne oraz prezentacje odbywające się w trakcie tego wydarzenia będą więc dostępne dla osób niesłyszących. – Liczymy, że tym gestem uda się nam zapoczątkować trend wśród innych konferencji i one również staną się dostępne dla niepełnosprawnych – mówi Joanna Wośkowska z ZBP.

Przeczytajcie także: Strona dostepnybankomat.pl już działa

Kwestia osób niepełnosprawnych będzie też jednym z tematów poruszanych podczas najbliższego KGE. Sesję na temat sposobów walki z wykluczeniem, w tym finansowym, rozpocznie wystąpienie Pawła Chorążego z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Ciężar dyskusji zostanie przeniesiony na sytuację polskich seniorów.

Przeczytajcie także: Pasek, który umożliwia płatności

Natomiast temat sytuacji osób niepełnosprawnych w Polsce stał się ostatnio głośny za sprawą protestu w Sejmie. Ale w bankowości jest on dostrzegany od dawna. Przypomnę, że na przykład wiele aplikacji bankowych przystosowanych jest do korzystania z nich przez niewidomych. Z kolei całkiem niedawno uruchomiono stronę internetową dostepnybankomat.pl, na której łatwo wyszukać urządzenia posiadające udogodnienia dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: ZBP, KGE

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies