Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Lista odbiorców przelewów P2P teraz także w aplikacji Millennium

Klienci banku mogą już zobaczyć na swoim smartfonie, do którego ze znajomych wyślą przelew P2P Blikiem

Najnowsza aktualizacja aplikacji mobilnej Millennium na Androida i iOS umożliwia pozyskanie informacji, kto z Waszych znajomych w korzysta z przelewów P2P Blikiem. Wystarczy, że zgodzicie się na dostęp aplikacji do swoich kontaktów a przy imieniu i nazwisku znajomego na Waszym telefonie pojawi się ikonka oznaczająca, że korzysta on z szybkich przelewów Blika. Nowa funkcja ma ułatwić przelewanie środków z telefonu na telefon wszystkim, którzy używają tego rozwiązania.

Przeczytajcie także: BZ WBK może przejąć Deutsche Bank. Jest zgoda KNF

Pierwszy wprowadził taką usługę mBank, o czym mogliście przeczytać w tym miejscu. Potem wdrożył ją ING Bank Śląski. Od 30 czerwca podobne rozwiązanie znajdzie się w aplikacji bankowości mobilnej Aliora, o czym pisał Jacek Uryniuk w tym tekście. Z kolei z ankiety, którą przeprowadziłem jeszcze w marcu wśród przedstawicieli banków udostępniających Blika, wynika, że o wdrożeniu funkcji identyfikacji klientów korzystających z przelewów P2P myślą także PKO BP oraz BZ WBK.

Przeczytajcie także: Kluby fitness coraz bardziej cashless

Podczas ostatniej konferencji, na której ogłoszono wyniki Blika, prezes Polskiego Standardu Płatności Dariusz Mazurkiewicz stwierdził, iż liczy, że do końca roku wszystkie banki oferujące Blika wprowadzą takie rozwiązanie. Przelewy P2P stają się coraz popularniejsze, ponieważ nie wymagają podania numeru konta, a środki trafiają na konto niemal natychmiast. Ponadto w większości banków usługa jest bezpłatna. Tylko w I kw. 2018 r. PSP odnotował 20 procentowy wzrost tego typu transakcji Blikiem.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies