Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kluby fitness coraz bardziej cashless. Krakowski Platinium całkowicie rezygnuje z gotówki

Już nie tylko restauracje decydują się na odejście od banknotów i monet. Jedna z większych sieci klubów fitness od połowy czerwca będzie przyjmować wyłącznie płatności elektroniczne

Jak doniósł jeden z czytelników Cashless, sieć klubów fitness Platinium, działająca głównie w Krakowie, zdecydowała się na całkowite odejście od obsługi klientów gotówkowych. Na stronie internetowej firmy znajduje się już odpowiednie oświadczenie w tej sprawie.

Jak widzicie, 15 czerwca Platinium zrezygnuje z przyjmowania gotówki przy płatnościach za karnety i inne usługi dostępne w swoich placówkach. Po wprowadzeniu zmian karnety będzie można kupić tak jak dotąd przez internet bądź w poprzez specjalne urządzenia zainstalowane w klubach – tzw. infokioski. W urządzeniu poza dokonaniem standardowych opłat, będzie też można sprawdzić datę ważności karnetu, zawiesić go oraz zapisywać się na zajęcia dodatkowe. Wycofanie gotówki z klubów Platinium oznacza również, że wyłącznie plastikiem będzie można płacić w recepcji np. za duplikaty karty klubowej, wejścia jednorazowe, kary za nieodwołane zajęcia czy rachunki za produkty kupowane w barze.

Przeczytajcie także: BZ WBK zmienia opłaty

Kluby Platinium nie są pierwszą siecią fitness, która zrezygnowała z przyjmowania płatności gotówkowych za karnety. W listopadzie 2017 roku system do płatności online na swojej stronie uruchomiła największa sieć fitness clubów w Polsce, Calypso. Od tamtej pory abonament można tam kupić wyłącznie online wybierając jedną z dwóch dostępnych metod płatności cyklicznych – polecenie zapłaty z rachunku bankowego lub obciążenie z karty płatniczej. Jednak w Calypso nadal można płacić gotówką, choćby za suplementy diety czy inne produkty sprzedawane w klubie.

Przeczytajcie także: Pierwszy na świecie system płatności dla performerów

Dla właścicieli klubów fitness najkorzystniejszą formą regulowania zobowiązań przez klientów są właśnie płatności cykliczne z karty lub polecenie zapłaty. Dzięki nim mają oni pewność regularnych przychodów. Z tego co wiem, jedną z bolączek klubów fitness są niezdyscyplinowani klienci, którzy zapisują się na zajęcia, po czym rezygnują z przychodzenia np. w połowie miesiąca i to bez wypowiedzenia umowy. A jeśli wcześniej płacili gotówką, możliwość ściągnięcia zaległych należnych abonamentów jest ograniczona.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies