Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Asseco chce się pozbyć haseł jednorazowych w SMS-ach. Wprowadza mToken

mToken to aplikacja mobilna, która pozwala na autoryzację transakcji zlecanych w bankowości elektronicznej bez konieczności korzystania z haseł wysyłanych w wiadomościach tekstowych

Już ponad 30 banków spółdzielczych podjęło decyzję o wdrożeniu oferowanej przez firmę Asseco nowej metody autoryzacji transakcji. Rozwiązanie nazywa się mToken i może zastąpić hasła jednorazowe wysyłane w wiadomościach tekstowych. To aplikacja mobilna, którą instaluje się na urządzeniach z systemem Android lub iOS. Następnie smartfona należy powiązać z rachunkiem korzystając z serwisu transakcyjnego banku. Później w momencie zlecania np. przelewu aplikacja wygeneruje komunikat push, za pomocą którego będzie można autoryzować transakcje.

Przeczytajcie także: Qlips. Tak ma się nazywać system zwany wcześniej Qlikiem

Aplikacja mToken przeznaczona jest zarówno dla klientów detalicznych jak i korporacyjnych. – Dzięki niej banki nie muszą kupować oddzielnych urządzeń do autoryzacji, a przez to znacznie ograniczają koszty operacyjne. Dodatkowo koszty są mniejsze dzięki zastąpieniu SMS-ów komunikatami push – tłumaczy Andrzej Nowakowski, dyrektor pionu banków spółdzielczych w Asseco.

Przeczytajcie także: Garmin Pay wkrótce w PKO

Jak podaje Asseco, mToken został udostępniony bankom na początku maja 2018 r. Codziennie do grona instytucji wykorzystujących to rozwiązanie dołączają kolejne banki. Na razie nie ma wśród nich instytucji komercyjnych. Część z nich inwestuje bowiem we własne rozwiązania w tym zakresie, takie jak mobilna autoryzacja. W tym wypadku transakcje potwierdza się w aplikacji mobilnej danego banku. Mobilną autoryzację wprowadziły już m.in. mBank, T-Mobile Usługi Bankowe czy ING.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies