Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Garmin Pay wkrótce w PKO. Później prawdopodobnie także Apple Pay

Wdrożenie nowych usług umożliwi tokenizacja, nad którą bank kończy prace

PKO dołączy do BZ WBK i wkrótce zaoferuje klientom Garmin Pay. Informację na ten temat przekazał przed chwilą podczas konferencji prasowej Szymon Wałach, dyrektor pionu strategii i transformacji cyfrowej PKO. – Kończymy prace nad wdrożeniem tokenizacji wraz z organizacjami płatniczymi. Pierwszym rozwiązaniem, które zaoferujemy w oparciu o tę technologię, będzie portfel Garmin Pay – powiedział przedstawiciel PKO.

Przeczytajcie także: Tak działa Garmin Pay

Tokenizacja to platforma, która ułatwia rozwój płatności mobilnych i w e-commerce. Dzięki niej numer karty można zastąpić ciągiem znaków, tzw. tokenem, który umożliwia płatności tylko w tym urządzeniu, do którego został przypisany. Zatem kradzież numeru nie niesie ryzyka defraudacji pieniędzy.

A wracając do PKO wygląda na to, że Garmin Pay nie będzie jedyną nowością w ofercie tego banku w zakresie płatności mobilnych. Nieoficjalnie mówi się bowiem, że PKO zaoferuje klientom także Apple Pay. – Nie chcemy komentować tej informacji. Natomiast mogę powiedzieć, że Garmin Pay nie będzie jedynym rozwiązaniem, jakie zaoferujemy w oparciu o tokenizację – powiedział Szymon Wałach.

Przeczytajcie także: Apple Pay wystartuje 18 czerwca

Apple Pay to zbliżeniowe płatności mobilne dostępne dla użytkowników telefonów iPhone. Niedawno szef firmy Apple, Tim Cook zapowiedział bliski debiut tego rozwiązania w Polsce. Z moich nieoficjalnych informacji wynika, że stanie się to w tygodniu rozpoczynającym się 18 czerwca. Wśród pierwszych banków, które zaoferują Apple Pay, mają być m.in. Alior, BZ WBK, Getin, mBank i jeszcze dwie inne instytucje. PKO prawdopodobnie wśród nich nie będzie. W jego ofercie Apple Pay ma pojawić się później. Z kolei Garmin Pay to płatności na zegarkach firmy Garmin. Obecnie BZ WBK jest jedynym bankiem oferującym to rozwiązanie w Polsce. O tym, jak to działa, możecie przeczytać tutaj.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies