Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
ING wprowadza nowe konto i bankomaty w euro. Powoli rezygnuje z serwisu Halo Śląski

Nowy rachunek ING przeznaczony jest dla klientów w wieku od 13 do 26 lat

Na zakończonej przed chwilą konferencji prasowej ING Bank Śląski zaprezentował swoją najnowszą ofertę rachunku osobistego dla młodych klientów – Konto Mobi. O rachunku tym już co nieco pisałem kilka dni temu. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj. Dziś mogę przekazać Wam trochę więcej informacji.

Konto Mobi jest więc bezwarunkowo bezpłatne, podobnie jak wydawana do niego karta debetowa, ale ta druga tylko dla osób w wieku od 13 do 26 lat. Starsi, aby mieć ją za darmo, będą musieli wykazać się transakcyjnością, czyli zapłacić kartą za zakupy o wartości co najmniej 300 zł miesięcznie. W przeciwnym razie bank pobierze opłatę za plastik w wysokości 7 zł.

Przeczytajcie także: ING wprowadza nowy rachunek

Ciekawostką może być fakt, że posiadacze Konta Mobi nie będą mogli korzystać z serwisu Halo Śląski. Jak mówią przedstawiciele banku, usługa ta cieszy się coraz mniejszą popularnością i uznano, że nie jest potrzebna młodym klientom. W przyszłości prawdopodobnie zostanie całkowicie wyłączona, a więc stracą do niej dostęp także użytkownicy innych rachunków ING. Na razie jednak takiej decyzji nie podjęto. Ponadto do Konta Mobi osoby w wieku 13-26 lat mogą zamówić bezpłatnie naklejkę zbliżeniową i kartę HCE Mastercarda do płatności mobilnych oraz korzystać za darmo z Blika.

Inną charakterystyczną cechą nowego rachunku jest możliwość aktywacji pakietu bezpłatnych wypłat z bankomatów w kraju lub za granicą. Ten pierwszy kosztuje 5 zł miesięcznie a drugi – 15 zł miesięcznie. Pakiety automatycznie odnawiają się na kolejny okres, chyba że w momencie ich zakupu klient zaznaczy, że nie życzy sobie takiej opcji. Pakiety wypłat bankomatowych dostępne są także dla klientów posiadających rachunki Direct.

Przeczytajcie także: Alior wprowadza ułatwienia dla blikowców

Przy okazji dzisiejszej prezentacji ING pochwalił się też posiadaniem już 15 bankomatów wypłacających euro. Urządzenia stoją w oddziałach, w których notowano dotąd dużo wypłat gotówki w walutach obcych. Docelowo sieć bankomatów wypłacających euro ma wzrosnąć do 50 sztuk. Są to urządzenia własne banku i na razie korzystać z nich mogą tylko klienci ING. Niewykluczone, że w przyszłości to się zmieni.

Wraz z nowym rachunkiem Śląski wprowadza także debet o nazwie "Pensja na już". To opcja jednorazowego zadłużenia się na 15 dni w wysokości od 500 zł do 3,5 tys. zł. Debet nie jest oprocentowany, ale wiąże się z prowizją w wysokości 40 zł. Każdy klient może skorzystać z oferty wielokrotnie, wcześniej spłacając poprzednie zadłużenie.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies