Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dostaliście kupon pieniężny od Aliora na kilkaset dolarów? To nie szczęście. To oszustwo…

Alior ostrzega klientów przed nową kampanią phishingową, której celem jest przejęcie kontroli nad kontami i skrzynkami mejlowymi

Na stronie internetowej Aliora znaleźć możecie ostrzeżenie przed nową kampanią phishingową. W jej ramach klienci dostają mejle z informacją, iż otrzymali kupon pieniężny o wartości kilkuset dolarów. Aby z niego skorzystać, należy kliknąć w link znajdujący się w treści mejla. Treść ostrzeżenia, które wystosował bank, znajdziecie tutaj.

Przeczytajcie także: Alior wprowadza ułatwienia dla blikowców

Jak pisze Alior, kliknięcie w link spowoduje zainfekowanie komputera złośliwym oprogramowaniem, które może przejąć kontrolę nad urządzeniem. W wyniku tego przestępcy mogą uzyskać loginy i hasła do bankowości internetowej oraz innych narzędzi takich jak np. skrzynki mejlowe.

Przeczytajcie także: Julian Krzyżanowski odchodzi z Aliora

Alior podkreśla w komunikacie, że nie jest autorem takich mejli, a klientów, którzy je dostali, prosi o ich skasowanie. Natomiast ci, którzy już kliknęli w link zawarty w mejlu, nie powinni na swoim komputerze korzystać z żadnych usług wymagających logowania. Powinni natomiast przeinstalować system operacyjny i jak najszybciej zmienić wszystkie hasła.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies