Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blik i Express Elixir już dostępne w Credit Agricole. Aktualizujcie aplikację

Nowe usługi bank wprowadza wraz z rachunkiem "Dla Ciebie"

O tym, że Credit Agricole zamierza w II kw. wdrożyć Blika i przelewy ekspresowe, przedstawiciele banku mówili kilka miesięcy temu. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj. Natomiast, że stanie się to w kwietniu wraz z udostępnieniem nowej oferty rachunku pisałem kilka dni temu na podstawie informacji nieoficjalnych. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj.

Przeczytajcie także: Idzie nowe w Credit Agricole

Tymczasem dziś to już informacja oficjalna. W markecie Google jest już aktualizacja aplikacji mobilnej Credit Agricole a wraz z nią dwie ważne nowości. Pierwsza to możliwość zlecania przelewów natychmiastowych w systemie Express Elixir. Druga to Blik, który możecie wykorzystać do płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz wyjmowania pieniędzy z bankomatów. Wbrew wcześniejszym przewidywaniom bank nie zdecydował się zatem na wprowadzenie od razu płatności P2P Blikiem, czyli na numer telefonu odbiorcy.

Przeczytajcie także: Blik wkrótce w Credit Agricole

Blik i Express Elixir będą elementami nowego rachunku oferowanego przez Credit Agricole pod nazwą "Dla Ciebie". Na razie na stronie internetowej banku nie mogę znaleźć nowego cennika. Nie mogę zatem napisać, jakie koszty wiążą się z jego posiadaniem. Zakładam, że korzystanie z Blika, podobnie jak w większości banków oferujących tę usługę, będzie bezpłatne. Natomiast przelewy ekspresowe standardowo obarczone są u konkurencji prowizją w wysokości 5 zł od transakcji.

AKTUALIZACJA

Okazuje się, że, jak donoszą czytelnicy Cashless, płatności Blik nie są dostępne dla posiadaczy dotychczasowych rachunków z oferty Credit Agricole. Będę sprawdzał, czy w przyszłości to się zmieni albo na jakich warunkach będzie można zmienić stare konto na rachunek "Dla Ciebie". Napiszę na ten temat kolejny tekst.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies