Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
To tylko chwyt marketingowy, ale działa. Włoski bank zaoferował konto dla psa lub kota

Bank z włoskiej Piacenzy otworzył już 100 rachunków, które mają ułatwiać klientom zarządzanie wydatkami związanymi z utrzymaniem domowych zwierzaków

Czy wyobrażacie sobie Waszego psa lub kota logującego się na konto albo płacącego kartą za karmę w zoologicznym? Zakładam, że raczej nie. Tymczasem wczoraj internet obiegła wieść, że oto włoski bank z miasta Piacenza zaoferował rachunki dla domowych zwierzaków. Wszystko za sprawą depeszy opublikowanej przez Polską Agencję Prasową.

Przeczytajcie także: Cash i cashless w czasach biblijnych

Ale koncept wymyślony przez Corrado Sforza Foglianiego, prezesa banku z Piacenzy, nie polega na otwieraniu kont psom lub kotom. Jak podaje PAP, rachunki formalnie uruchamiane są na właścicieli zwierząt i mają im ułatwiać zarządzanie bieżącymi wydatkami związanym z utrzymaniem pupili, takimi jak koszty wyżywienia, weterynarza czy hotelu dla zwierząt podczas wyjazdu na wakacje.

Przeczytajcie także: Krótka historia PIN-u do karty

Jak widzicie zatem, konto dla psa i kota to zabieg marketingowy, który jednak całkiem nieźle działa. Bank otworzył już sto nowych rachunków dla klientów, którzy w ten sposób mogą skoncentrować w jednym miejscu wydatki związane z utrzymaniem swojego czworonożnego przyjaciela. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest oferowane wraz z rachunkiem ubezpieczenie zwierzaka oraz rabaty w przychodniach weterynaryjnych i sklepach z artykułami dla zwierząt.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies