Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kierowcom Ubera już możecie dawać napiwki podpiętą do aplikacją kartą. Nowość w ofercie od wczoraj

Uber podkreśla jednak, że kwota napiwku nie będzie doliczona do faktury

Kolejna zmiana w płatnościach za przejazd Uberem. Jak wynika z listu operatora aplikacji do klientów, od wczoraj, czyli od 27 marca 2018 r., mogą zostawiać oni kierowcom napiwki z rachunku podpiętej do aplikacji karty płatniczej. Aby to zrobić, wystarczy po zakończonym kursie wybrać kwotę napiwku z zaproponowanych 2, 3 lub 5 zł albo wprowadzić własną i zatwierdzić. Wskazana kwota od razu trafi na konto kierowcy, zatem nie można jej odwołać.

Przeczytajcie także: Nowości w aplikacji EnveloBanku

Uber pisze ponadto, że kwota napiwku nie znajdzie się na fakturze bo, jak argumentuje operator aplikacji, stanowi tak prawo wedle którego napiwków się na fakturach nie uwzględnia. Firma podkreśla też, że napiwki można przyznawać za kursy zrealizowane w przeszłości – nowa usługa umożliwia wynagrodzenie kierowcy do 30 dni po odbytym przejeździe. Podkreśla także, że napiwek można zostawić tylko za pomocą karty powiązanej z aplikacją, za pośrednictwem której opłaciło się przejazd.

Przeczytajcie także: Revolut wprowadzi automatyczne oszczędzanie

Napiwki z rachunku podpiętych do aplikacji kart to kolejna w ostatnim czasie nowość od Ubera. Kilka tygodni temu wprowadził preautoryzację – rozwiązanie, które nie spotkało się z aplauzem klientów i powoduje wiele nieporozumień. Umożliwia ono Uberowi blokadę środków na rachunku karty klienta już w momencie zamawiania przejazdu i rozliczenie płatności po zakończeniu kursu. Od niedawna wybrani kierowcy Ubera w Warszawie przyjmują też płatności za przejazdy gotówką.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies