Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Natychmiastowy przelew zagraniczny? W listopadzie KIR połączy się z dwoma paneuropejskimi systemami ekspresowymi w euro

Dzięki temu rozwiązaniu będziecie mogli zlecać przelewy zagraniczne realizowane w czasie rzeczywistym

Jak powiedział mi wiceprezes KIR-u Michał Szymański, reprezentowana przez niego spółka planuje udostępnienie rozliczeń natychmiastowych w euro poprzez połączenie z dwoma systemami działającymi w strefie euro. – To system TIPS wdrażany przez Europejski Bank Centralny i RT1, którego operatorem jest EBA Clearing – powiedział Michał Szymański. Dodał, że wdrożenie usługi planowane jest już na listopad bieżącego roku.

Przeczytajcie także: Pekao z decyzją UOKiK-u w sprawie nośnika

Nie oznacza to jeszcze, że już w listopadzie będziecie mogli wykonywać przelewy natychmiastowe w euro. Nim do tego dojdzie, prace po swojej stronie będą musiały wykonać jeszcze banki. Niemniej wygląda na to, że europejski Express Elixir jest już naprawdę blisko. Przedstawiciel KIR-u podkreślił, iż spółka zdecydowała się na integrację z dwoma systemami paneuropejskimi, aby usługę przelewu natychmiastowego w euro można było realizować do jak największej liczby zagranicznych banków.

Przeczytajcie także: Zmiany w cenniku ING

W przyszłości władze europejskich systemów przelewów ekspresowych planują utworzenie bazy umożliwiającej komunikację z lokalnymi bazami numerów telefonów komórkowych. Gdyby to się udało, możliwe stanie się wykonywanie natychmiastowych przelewów P2P na numery telefonów. Takie rozwiązanie na polskim rynku już działa – pieniądze pomiędzy smartfonami wysyłać sobie mogą klienci Blika.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies