Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Natychmiastowy przelew zagraniczny? W listopadzie KIR połączy się z dwoma paneuropejskimi systemami ekspresowymi w euro

Dzięki temu rozwiązaniu będziecie mogli zlecać przelewy zagraniczne realizowane w czasie rzeczywistym

Jak powiedział mi wiceprezes KIR-u Michał Szymański, reprezentowana przez niego spółka planuje udostępnienie rozliczeń natychmiastowych w euro poprzez połączenie z dwoma systemami działającymi w strefie euro. – To system TIPS wdrażany przez Europejski Bank Centralny i RT1, którego operatorem jest EBA Clearing – powiedział Michał Szymański. Dodał, że wdrożenie usługi planowane jest już na listopad bieżącego roku.

Przeczytajcie także: Pekao z decyzją UOKiK-u w sprawie nośnika

Nie oznacza to jeszcze, że już w listopadzie będziecie mogli wykonywać przelewy natychmiastowe w euro. Nim do tego dojdzie, prace po swojej stronie będą musiały wykonać jeszcze banki. Niemniej wygląda na to, że europejski Express Elixir jest już naprawdę blisko. Przedstawiciel KIR-u podkreślił, iż spółka zdecydowała się na integrację z dwoma systemami paneuropejskimi, aby usługę przelewu natychmiastowego w euro można było realizować do jak największej liczby zagranicznych banków.

Przeczytajcie także: Zmiany w cenniku ING

W przyszłości władze europejskich systemów przelewów ekspresowych planują utworzenie bazy umożliwiającej komunikację z lokalnymi bazami numerów telefonów komórkowych. Gdyby to się udało, możliwe stanie się wykonywanie natychmiastowych przelewów P2P na numery telefonów. Takie rozwiązanie na polskim rynku już działa – pieniądze pomiędzy smartfonami wysyłać sobie mogą klienci Blika.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies