Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zaskakująca zmiana na stanowisku prezesa Aliora. Sułkowska za Chyczewskiego

Katarzyna Sułkowska, która od wczoraj pełni obowiązki prezesa Aliora, związana jest z tym bankiem od początku jego istnienia

W nocnym komunikacie prasowym Alior podał informację o zmianie na stanowisku szefa banku. Wynika z niego, że wczoraj Rada nadzorcza przyjęła rezygnację ze stanowiska p.o. prezesa Michała Chyczewskiego i powierzyła kierowanie pracami zarządu instytucji Katarzynie Sułkowskiej. Zmiana zaskakująca dla mnie o tyle, że wcześniej nie było jakichś sygnałów czy symptomów, że może do niej dojść.

Przeczytajcie także: Ważne awanse w PKO BP

Katarzyna Sułkowska z Aliorem związana jest od początku jego istnienia, czyli od 2008 roku. Ostatnio w zarządzie banku odpowiadała za obszar ryzyka. Jak pisze Alior w komunikacie prasowym, Sułkowska przygotowała i stworzyła politykę kredytową banku, założenia produktowe i metodologiczne. W latach 2002-2007 była zatrudniona w BPH na stanowisku dyrektora zarządzającego departamentem windykacji. W tym czasie przeprowadziła proces połączenia struktur windykacyjnych banków BPH i PBK, wdrożyła nowy system windykacji oraz wspierający ten proces system informatyczny. W latach 1998-2001 pracowała w Citibanku, gdzie pełniła funkcję naczelnika w departamencie windykacji.

Przeczytajcie także: Pekao bez rzecznika

Ponadto podczas wczorajszego posiedzenia rady Aliora podjęła ona decyzję o uzupełnieniu składu zarządu, do którego wszedł Marcin Jaszczuk - obejmie stanowisko wiceprezesa. Jaszczuk posiada 14-letnie doświadczenie w sektorze finansów. Od 2014 r. pracuje w PZU, gdzie odpowiada za obszar współpracy z instytucjami finansowymi i spółkami grupy PZU. Wcześniej był również wiceprezesem spółki Saski Partners, specjalizującym się w finansach korporacyjnych. W swojej karierze zawodowej był też związany z Eurus Capital, JP Morgan, Deloitte oraz Hexeline i zajmował się analizą biznesową.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: ALIOR

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies