Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Visa poszerza globalną sieć partnerów o firmę z Polski. Mennica Polska dołączyła do programu "Visa Ready for Transit"

To otwiera polskiemu operatorowi drogę do wdrożenia wielu rozwiązań opracowywanych przez organizację płatniczą w Centrum Innowacji w Londynie

Visa poszerza globalną sieć partnerów uczestniczących w upowszechnieniu płatności zbliżeniowych w transporcie publicznym. Jedną z 16 firm, które będą współpracowały z Visą, jest Mennica Polska. Dołączyła ona właśnie do programu "Visa Ready for Transit" wraz 13 innymi firmami z całego świata. Program wystartował w listopadzie 2017 r., a pierwszymi partnerami były firmy Vix i Worldline.

Przeczytajcie także: Aplikacja Credit Agricole dla Ukraińców

Kilka dni temu we Wrocławiu ruszył nowy system biletowy, którego Mennica Polska jest operatorem, wzorowany na podobnym rozwiązaniu działającym od kilku lat w Londynie i wspieranym przez Visę. Pasażerowie uzyskali możliwość opłacenia przejazdu kartą zbliżeniową, która jednocześnie staje się biletem. System nie wymaga drukowania papierowego kartonika jako dowodu wniesienia opłaty. Mennica Polska wdrożyła go wybierając do współpracy spółkę First Data Polcard jako agenta rozliczeniowego i procesora płatności. System wykorzystuje rozwiązania Mastercarda i Visy umożliwiające zakup i kontrolę biletów przy użyciu kart zbliżeniowych. Więcej na temat samego rozwiązania przeczytacie w tym miejscu.

Przeczytajcie także: Bacca i Dipocket wprowadzają "Polisy i płatności"

Przypomnę, że na lutowej konferencji Visy w Londynie organizacja płatnicza zapowiedziała wdrożenie dodatkowego programu dla partnerów, daleko wychodzącego poza płatności w komunikacji miejskiej. Visa chce stworzyć sieć innowacyjnych rozwiązań integrujących nowoczesne technologie z każdą formą podróżowania. Są to między innymi automatyczne opłaty za parking w mieście, biletowe opłaty dokonywane w tle za pośrednictwem beaconów zlokalizowanych w pojazdach, czy aplikacje dla linii lotniczych o czym więcej możecie przeczytać w tym miejscu.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies