Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Będzie nowa aplikacja do zakupu biletów miejskich we Wrocławiu. Urbancard zastąpi SkyCash?

Mennica Polska współpracująca z władzami stolicy Dolnego Śląska udostępni nową aplikację już 8 marca

Urbancard. Tak ma nazywać się nowa mobilna aplikacja płatnicza przygotowana przez Mennicę Polską. Za jej pomocą już od 8 marca będzie można kupować bilety komunikacji miejskiej we Wrocławiu. Aplikacja pozwalać będzie na zakup nie tylko biletów jednorazowych czy krótkookresowych, ale także miesięcznych czy semestralnych. Umożliwiać też będzie wyszukiwanie połączeń dzięki planerowi podróży.

Przeczytajcie także: Karta miała być darmowa a bank i tak pobrał opłatę?

Jak informuje Mennica Polska, aplikacja Urbancard jako pierwsza w Polsce umożliwi kontrolę biletu z wykorzystaniem technologii zbliżeniowej (NFC), a nie tylko za pomocą tradycyjnych już kodów QR wyświetlanych na ekranie telefonu. W przyszłości aplikacja ma też korzystać z beaconów (urządzenia umożliwiające komunikację za pomocą BLE). Beacony mają być rozlokowane w pojazdach i łączyć się z aplikacją po wejściu pasażera do autobusu czy tramwaju, przez co zakup biletu ma odbywać się automatycznie.

Za bilet zakupiony z użyciem aplikacji będzie można zapłacić przypisaną do konta kartą płatniczą, szybkim przelewem internetowym, Blikiem lub portfelem Masterpass. Nowa aplikacja w wersjach na Androida, iOS a także na system Windows została już zgłoszona do poszczególnych marketów.

Przeczytajcie także: Ile metod uwierzytelnienia będzie zawierać Polish API?

Na razie nie wiadomo, czy po debiucie apki Urbancard we Wrocławiu wciąż będzie można opłacać przejazdy komunikacją miejską za pomocą aplikacji SkyCash. Obecnie jest to jedyne rozwiązanie pozwalające na mobilne zakupy biletów w stolicy Dolnego Śląska. Agencja PR, pełniąca rolę biura prasowego Mennicy Polskiej, nie potrafiła odpowiedzieć na to pytanie. Wiążącej odpowiedzi nie udało mi się zdobyć także w spółce SkyCash. Będę starał się jednak tego dociec, a gdy to się uda, zaktualizuję ten, bądź napiszę kolejny tekst.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies