Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank i ING też umożliwią rejestrację firmy przez serwisy transakcyjne. Ale inne banki się do tego nie garną

Na razie tylko ING i mBank deklarują, że pójdą w ślady PKO, który od minionego piątku pozwala na zakładanie działalności gospodarczej użytkownikom bankowości elektronicznej

Jak podaje biuro prasowe mBanku, klienci tej instytucji jeszcze w lutym zyskają możliwość zakładania firmy za pośrednictwem serwisu transakcyjnego. Później, czyli maksymalnie do końca bieżącego roku, podobną ofertę dostaną osoby korzystające z usług ING Banku Śląskiego. I wygląda na to, że na razie tylko te dwa banki zamierzają pójść w ślady PKO BP, który swoim klientom tego rodzaju usługę zaproponował w ubiegłym tygodniu.

Przeczytajcie także: Jakub Grzechnik odchodzi z PKO

Aby założyć firmę przez internet, należy posiadać aktywny Profil Zaufany. To narzędzie pozwalające na korzystanie z usług e-administracji. Obecnie aktywację PZ przez bankowość elektroniczną umożliwia sześć banków. Oprócz wymienionych wyżej to BZ WBK, Millennium i Pekao. To w gronie tych banków szukałbym więc najpierw kandydatów do zaoferowania nowej usługi. Ale instytucje te, przynajmniej na razie, nie garną się do tego. Z informacji uzyskanych w biurach prasowych tych banków wynika, że Pekao dopiero się zastanawia nad takim rozwiązaniem, a BZ WBK i Millennium nie chcą się na ten temat wypowiadać.

Przeczytajcie także: Play Ubezpieczenia już dostępne na urządzenia z iOS

Tymczasem podczas piątkowej konferencji prasowej, w trakcie której PKO ogłosił wdrożenie internetowego procesu zakładania firm, minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz stwierdziła, że wkrótce wiele banków będzie pomagać młodym przedsiębiorcom w rejestracji działalności gospodarczej. Natomiast PKO osobom zainteresowanym zakładaniem firmy umożliwia jednoczesne aktywowanie PZ i uruchomienie rachunku biznesowego. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies