Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Znikają urządzenia Euro Banku i Cashzone a Planet Cash szybko rośnie. Raport na temat bankomatów w IV kw. 2017 r.

Na rynku widać postępującą konsolidację działających w Polsce sieci bankomatowych

W minionym kwartale doszło do kilku ważnych wydarzeń na polskim rynku bankomatów. Przede wszystkim decyzję o zamknięciu działalności w Polsce ogłosiła firma Cardtronics, właściciel sieci Cashzone. We wrześniu pod tą marką działało nad Wisłą ponad 220 bankomatów. Urządzenia są stopniowo deinstalowane, ale w grudniu działało ich jeszcze ponad 180.

Przeczytajcie także: Cardtronics wycofuje się z Polski

Drugie ważne wydarzenie to migracja bankomatów Euro Banku do sieci Euronet. W okresie od października do grudnia przeniesiono ponad 140 maszyn. W grudniu Euro Bank miał jeszcze 27 własnych urządzeń, ale zakładam, że do końca marca bieżącego roku wszystkie znajdą się w strukturach Euronetu.

Warto też zwrócić uwagę na szybki przyrost liczby urządzeń zarządzanych przez firmę IT Card. Z informacji przekazanych przez biuro prasowej tej firmy wynika, że oprócz wskazanych w tabelce prawie 2,9 tys. urządzeń spółka obsługuje jeszcze prawie 3,6 tys. maszyn należących do banków spółdzielczych, w tym 587 urządzeń BPS z logo Planet Cash.

Przeczytajcie także: Ponad 5 mln klientów może zmienić bank

Natomiast największą siecią bankomatów na polskim rynku pozostaje Euronet, który na koniec grudnia miał ponad 7,2 tys. urządzeń. Drugą pozycję zajmuje PKO – ma prawie 3,2 tys. bankomatów, a na trzecim miejscu jest wspomniana wyżej firma IT Card z siecią Planet Cash. Łącznie na rynku funkcjonuje bez mała 23 tys. bankomatów. Ponad 15,7 tys. akceptuje wypłaty gotówki Blikiem.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies