Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Tadeusz Kościński zostaje w rządzie. Będzie wiceministrem w nowym resorcie

Wiceszef ministerstwa rozwoju odpowiedzialny m.in. za realizację programu "Od papierowej do cyfrowej Polski" otrzymał nominację na podobne stanowisko w resorcie przedsiębiorczości i technologii

Tadeusz Kościński to postać dobrze znana w środowisku bankowym i branży płatniczej. Przed powołaniem na wiceministra rozwoju, gdzie jego szefem był Mateusz Morawiecki, Kościński pracował razem z nim w BZ WBK. Odpowiadał tam m.in. za biznes kartowy.

Przeczytajcie także: Zbigniew Wiśniewski będzie pomagać w terminalizacji firm

Natomiast w resorcie rozwoju pilotował wiele projektów realizowanych w ramach programu "Od papierowej do cyfrowej Polski". Mam na myśli na przykład program rozwoju sieci akceptacji kart w urzędach administracji publicznej, program wsparcia rozwoju sieci terminali płatniczych w firmach czy fiskalizację online. Wygląda więc na to, że wszystkie te projekty trafią teraz pod nadzór Kościńskiego w nowym Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

Przeczytajcie także: Tomasz Misiak szefem RWKB

Oprócz Tadeusza Kościńskiego nominację w nowym resorcie otrzymali także Mariusz Haładyj oraz Piotr Woźny. Mariusz Haładyj będzie odpowiadał m.in. za Konstytucję Dla Biznesu oraz pakiet 100 Zmian Dla Firm. Natomiast w kompetencjach Piotra Woźnego będą m.in. sprawy związane z działaniami na rzecz programu Czyste Powietrze.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies