Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO uruchamia kantor internetowy. Wkrótce zaoferuje nową kartę wielowalutową, dostępną dla wszystkich klientów

Od dziś już wszyscy klienci PKO a nie tylko biznesowi, mogą wymieniać waluty za pośrednictwem swojego internetowego serwisu transakcyjnego

PKO BP to kolejny bank, który postanowił zaoferować klientom indywidualnym wymianę walut w swoim serwisie transakcyjnym. Dotychczas z analogicznej usługi mogli korzystać wyłącznie klienci firmowi i korporacyjni w ramach usługi iPKO dealer. Nowa oferta pozwala na wymianę walut w czasie rzeczywistym, a rozliczenie transakcji następuje natychmiast. W ramach kantoru możecie dokonywać transakcji dla 28 tzw. par walutowych.

Niestety nie będzie tego można robić przez aplikację mobilną, ale jak mi powiedziano w biurze prasowym PKO, bank doda taką funkcję w najbliższych miesiącach. Usługa kantoru jest dostępna w dni robocze, w godzinach od 7.00 do 23.00. Bank pozwala śledzić wykresy walutowe online oraz korzystać z bezpłatnych powiadomień lub alertów SMS, w momencie, gdy kurs osiągnie wyznaczony poziom.

Przeczytajcie także: Startują konsultacje projektu Polish API

Dostęp do kantoru i możliwość obserwowania kursów mają wszyscy użytkownicy iPKO. Do zawierania transakcji konieczne jest jednak posiadanie rachunków walutowych. Taki rachunek otworzycie w serwisie transakcyjnym w następujących walutach: dolary amerykańskie, franki szwajcarskie, euro, funty brytyjskie oraz korony norweskie, szwedzkie lub duńskie. Przelewy w euro i frankach szwajcarskich zlecone za pośrednictwem serwisu internetowego czy telefonicznego są bezpłatne. W pozostałych przypadkach bank pobierze od Was prowizję.

I tak za pośrednictwem serwisu transakcyjnego oraz poprzez serwis telefoniczny przelew będzie kosztował 0,15 proc. kwoty, nie mniej niż 25 zł i nie więcej niż 130 zł. Jeśli takiego przelewu dokonacie w oddziale, koszty wyniosą 0,25 proc. kwoty polecenia, nie mniej niż 50 zł i nie więcej niż 190 zł.

Przeczytajcie także: W Pekao małe firmy będą miały drożej

Za rachunek walutowy nie jest pobierana miesięczna opłata, gdy wydano do niego kartę debetową. Problem jest jeden – taka karta przyznawana jest tylko do rachunków prowadzonych w dolarach, euro i funtach. W pozostałych przypadkach miesięczna opłata za rachunek wynosi 6,90 zł. Natomiast w zależności od rodzaju konta walutowego opłata roczna za wydaną kartę to 6 euro, 8 dolarów lub 5 funtów.

Warto też dodać, że PKO oferuje posiadaczom kont Aurum i Platinium II bezpłatną kartę wielowalutową. Można do niej podłączyć w serwisie iPKO jednocześnie nawet siedem rachunków walutowych, a rozliczenie wypłat i płatności kartowych w jednej z tych walut odbywa się automatycznie na właściwym rachunku. Według moich informacji bank przygotowuje także ofertę karty wielowalutowej dla mniej zamożnych klientów. Ma się ona pojawić jeszcze w tym roku.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies