Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
InPostowi bliżej do eBay'a?

Brzoska: Rozpoczynamy pilne prace nad dołączeniem naszych paczkomatów do sieci click&collect eBay

Wystarczyły dwa zdjęcia zamieszczone na Facebooku przez Rafała Brzoskę, prezesa InPostu, by w mediach zaroiło się od domysłów na temat planów polskiego króla paczkomatów.

15 czerwca biznesmen zamieścił na swoim profilu w portalu społecznościowym dwie fotografie z logo eBay’a, jednego z największych na świecie serwisów aukcyjnych. Jedną podpisał prowokacyjnie: „Here it is:) jest mega plan na UK i całą Europę”.

Przeczytaj także: Nowa promocja BOŚ Banku. Czy są haczyki?

I zawrzało. Pojawiły się przypuszczenia, że InPost, który w Wielkiej Brytanii ma w dużej części niewykorzystaną sieć tysiąca paczkomatów, znalazł wreszcie sposób, aby to zmienić i podpisał umowę z gigantem odpowiadającym za wolumen 200 mln paczek dostarczanych rocznie tylko do samej Wielkiej Brytanii.

Na razie InPost zintegrował swoje strony www w Wielkiej Brytanii zarówno z serwisem eBay, jak i z Amazonem. Dlaczego? – To jest rozwiązanie kierowane do e-sklepów, które oferują swoje produkty na obu platformach. Ostatnio eBay deklarował chęć rozszerzenia form dostawy na Wyspach o sieci click&collect – wyjaśnia Brzoska.

Click&collect to forma sprzedaży, polegająca na tym, że klient zamawia produkt w internecie a następnie samodzielnie odbiera go we wskazanym punkcie lub paczkomacie.

Brzoska dodaje, że opcja dostarczania paczek z eBay'a do ponad 1000 paczkomatów InPost w Wielkiej Brytanii byłaby naturalnym ruchem i doskonałym uzupełnieniem formy dostawy dla milionów Brytyjczyków kupujących online. Dokładnie tak wygląda współpraca InPostu z Allegro w Polsce czy z Banzai we Włoszech (największą tamtejszą platformą e-commerce).

Przeczytaj także: Nowa wielowalutowa karta od Pekao

Wygląda zatem na to, że na razie InPost nie ma żadnej umowy z eBay, a jedynie przygotowuje się do tego, aby ją ewentualnie w przyszłości podpisać. – Rozpoczynamy pilne prace nad dołączeniem naszej sieci do sieci click&collect eBay – zapowiada enigmatycznie Brzoska. Jego firmie na pewno bardzo się to przyda, bo jak ustaliła Rzeczpospolita, w kwietniu w Wielkiej Brytanii wykorzystywano tylko 3 proc. możliwości tamtejszej sieci paczkomatów InPostu.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies