Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Prezes UOKiK dołącza do chóru ostrzegających przed kryptowalutami

Po NBP, KNF i ZBP to kolejna instytucja, która uważa, że inwestowanie w wirtualne pieniądze może zakończyć się utratą oszczędności

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzega przed internetowymi kampaniami kuszącymi wizją łatwego zysku. Oszuści nakłaniają przede wszystkim do inwestowania w złoto, diamenty, grunty, odpady ale też kryptowaluty. UOKiK alarmuje, że często za takimi reklamami kryją się oszustwa lub piramidy finansowe.

UOKiK to w ostatnim czasie kolejna instytucja, która przestrzega przed inwestowaniem pieniędzy w kryptowaluty. Niedawno w Cashless mogliście przeczytać o tym, że Ministerstwo Finansów chce wprowadzić przepisy, zgodnie z którymi giełdy kryptowalut będą podlegać ustawie o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu oraz trafią pod nadzór instytucji państwowych.

Przeczytajcie także: Kryptowaluty na cenzurowanym w USA

Wcześniej Narodowy Bank Polski i Komisja Nadzoru Finansowego wystartowały z kampanią informacyjną, w której ostrzegają przed niebezpieczeństwami jakie nieść mają ze sobą kryptowaluty. Wśród nich wymienia się na przykład możliwość kradzieży środków przez cyberprzestępców oraz brak gwarancji państwowych dla zainwestowanych w ten sposób oszczędności.

Przeczytajcie także: KNF i NBP mocno przeciwko kryptowalutom

Krytyczne stanowisko w sprawie kryptowalut wyrażają też przedstawiciele instytucji bankowych i państwowych w wielu krajach, w tym w UE. W tym tygodniu przed kupowaniem bitcoina ostrzegał np. przedstawiciel duńskiego banku centralnego. Porównał kupujących kryptowaluty do tych, którzy w XVII wieku ulegli tulipanowej gorączce. Cebulki tych pięknych kwiatów wyceniano wówczas tak wysoko, że za jedną można było nabyć kamienicę. Gdy bańka spekulacyjna pękła, wielu amatorów szybkiego zysku straciło majątki.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies