Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Exodus z MCX Systems. Wojtenko i Wiśniewski odeszli z firmy

Pracami spółki kieruje obecnie wiceprezes Dariusz Kacprzyk

MCX Systems to firma, która od kilku lat dość aktywnie działa w branży płatniczej wprowadzając tu ciekawe rozwiązania. Dość powiedzieć, że to ta firma jako pierwsza na polskim rynku uruchomiła system poboru opłat za komunikację miejską wzorowany na londyńskim, gdzie za przejazd płaci się kartą zbliżeniową, a biletu w ogóle się nie drukuje. Rozwiązanie takie przy współudziale MCX Systems wystartowało w styczniu ubiegłego roku w Świebodzicach. Spółka uruchomiła także projekt akceptacji kart przy pomocy wielofunkcyjnego urządzenia Pidion połączonego z kasą fiskalną w pociągach Kolei Mazowieckich.

Przeczytajcie także: Smorszczewski zainwestował w spółkę uPaid

Ostrożnie można więc stwierdzić, że firma MCX Systems pod wodzą prezesa Grzegorza Wojtenko zaczęła się specjalizować w rozwiązaniach płatniczych dla tzw. smart cities. O tym, że chce w tę stronę iść, świadczyć też by mogło zatrudnienie przez Wojtenko legendy polskiej branży płatniczej, czyli Zbigniewa Wiśniewskiego na stanowisku doradcy zarządu. Wcześniej Wiśniewski przez wiele lat pracował m.in. jako członek zarządu w jednym z największych na polskim rynku operatorów terminali płatniczych – spółce First Data Polcard i tworzył fundamenty sieci akceptacji kart w Polsce.

Przeczytajcie także: Ciołkowski będzie nadzorował terminalizację firm

Ale na stronie internetowej MCX Systems Grzegorza Wojtenko już nie ma. Obecnie pracami spółki kieruje wiceprezes Dariusz Kacprzyk. Na profilu Wojtenko w portalu Linkedin znajduje się natomiast informacja, że funkcję prezesa pełnił u swojego pracodawcy do września bieżącego roku. Wojtenko powiedział mi przed chwilą, że wraz z nim ze spółki odszedł także Zbigniew Wiśniewski. Powód ich decyzji to wizja rozwoju MCX Systems rozbieżna z wizją właścicieli. Wiśniewski cały czas jest współpracownikiem Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego. Natomiast Wojtenko zdradził mi, że pracuje nad nowym projektem z obszaru fintech i smart city, choć na razie nie chciał powiedzieć, nad jakim.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies