Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ciołkowski będzie nadzorował terminalizację firm. Szef Mastercarda przewodniczącym rady Polski Bezgotówkowej 

Kadencja rady ma trwać trzy lata, ale funkcja przewodniczącego będzie rotacyjna

Wykonano kolejny krok do uruchomienia programu, w ramach którego finansowana będzie instalacja terminali płatniczych w małych i średnich firmach. Kilka dni temu odbyło się pierwsze, inauguracyjne posiedzenie Rady Fundacji Polska Bezgotówkowa. Wśród decyzji podjętych w trakcie narady było m.in. wyłonienie przewodniczącego, którym został dyrektor generalny Mastercarda w Polsce, Bartosz Ciołkowski.

Przeczytajcie także: Zmiany we władzach First Daty

W radzie zasiadają także Grażyna Ciurzyńska z Ministerstwa Rozwoju, Joanna Erdman z mBanku, reprezentująca w radzie wydawców kart, Jerzy Bańka, który jest wiceprzewodniczącym Związku Banków Polskich, Rafał Gołębiewski, dyrektor Elavonu w Polsce i reprezentujący Komitet Agentów Rozliczeniowych oraz Jakub Kiwior z Visy. Ustalono, że w trakcie kadencji Rady Fundacji Polski Bezgotówkowej trwającej trzy lata na stanowisku przewodniczącego nastąpi zmiana rotacyjna.

Przeczytajcie także: Łukasz Pałka nowym rzecznikiem Euro Banku

Podczas inauguracyjnego posiedzenia rady upoważniono kierownictwo Polski Bezgotówkowej do operacyjnego zarządzania funduszem, z którego finansowana będzie instalacja terminali. Z informacji przekazanych przed chwilą przez prezesa fundacji Mieczysława Groszka podczas konferencji Forum Usług Płatniczych wynika, że start pilotażu programu terminalizacji przewidziany jest na grudzień bieżącego roku. Natomiast operacyjnie program ruszy w I kw. 2018 roku.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies