Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Jeżeli określenie "usługi zaufania" nic Wam jeszcze nie mówi, powinniście pobrać ten raport

Pierwszy kompleksowy raport o elektronicznych usługach zaufania opublikowały właśnie firmy Obserwatorium.biz i Accenture. Cashless jest partnerem medialnym dokumentu

Pojęcie "usługi zaufania" może nie jest najszczęśliwsze, ale na razie nikt nie wymyślił lepszego określenia na procesy, których celem jest zabezpieczenie zawieranych elektronicznie umów czy zlecanych w ten sposób transakcji. Dla konsumenta, obywatela oraz przedsiębiorcy, usługi te są uznanymi prawnie dowodami przeprowadzonych operacji w internecie. Używanie usług zaufania realnie zmniejsza koszty budowy systemów teleinformatycznych, ponieważ nie wymaga inwestycji na przykład w zabezpieczanie materiału dowodowego z realizowanych procesów.

Przeczytajcie także: T-Mobile uruchomiło Mobile Connect

Agencja doradcza Obserwatorium.biz oraz firma konsultingowa Accenture publikowały właśnie pierwszy, kompleksowy raport na temat rozwoju usług zaufania w Polsce. Serwis Cashless jest partnerem medialnym dokumentu pt. "Przełom w usługach online. Rozwój usług zaufania w Polsce". Raport możecie pobrać zupełnie za darmo. Wystarczy kliknąć tutaj.

Przeczytajcie także: KIR zaprezentował logo mojeID

Tytuł raportu nie jest przypadkowy, bo aktualnie trwają w Polsce prace nad systemem identyfikacji elektronicznej opartej o tzw. model federacyjny. W przypadku jego ostatecznego wdrożenia w pełnej postaci, co jest planowane na początek 2018 r., weryfikacja danych, zarówno w systemach administracji publicznej, jak i komercyjnych, będzie mogła być zrealizowana w oparciu np. o dane logowania na rachunki bankowe. Dlaczego to ważne i jak może to zmienić model korzystania z internetowych sklepów czy urzędów, dowiecie się z raportu, do lektury którego zachęcam.

KATEGORIA
PATRONATY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies