Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Za odpisy aktów z USC będziecie mogli płacić Paybynetem. Wkrótce nowość od KIR-u trafi na ePUAP

Ministerstwo Cyfryzacji deklaruje, że usługa zacznie działać 25 listopada

Z komunikatu opublikowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji wynika, że pod koniec przyszłego miesiąca na platformie ePUAP zacznie działać nowy moduł obsługujący płatności online. Dzięki temu za odpisy aktów z urzędów stanu cywilnego będziecie mogli zapłacić przelewem elektronicznym Paybynet KIR-u, a Wasz urząd od razu dostanie powiadomienie o dokonaniu transakcji. Dzięki temu nie będziecie musieli dostarczać osobiście potwierdzenia płatności.

Przeczytajcie także: KIR obniża prowizje dla administracji

Jak informuje resort cyfryzacji, w najbliższej przyszłości funkcjonalność modułu płatności ma być poprawiana. Dzięki temu przy pomocy przelewów Paybynet będziecie mogli płacić także za inne usługi administracji. W pierwszej kolejności w podobny sposób jak za odpisy z USC będzie można uregulować opłatę za wniosek o wydanie prawa jazdy. Prowizja za wszystkie transakcje na rzecz administracji publicznej przelewami Paybynet wynosi 59 groszy.

Przeczytajcie także: Nowa usługa dla klientów Millennium

Paybynet to przelew podobny do zwykłych transakcji pay by link znanych Wam pewnie ze sklepów internetowych. Przewaga Paybyneta polega na tym, że usługa ta nie korzysta z pośredników – płatność od razu trafia na rachunek odbiorcy, dzięki czemu nadawcą przelewu widocznym dla odbiorcy jest osoba zlecająca transakcję, a nie integrator płatności internetowych, jak dzieje się to w przypadku pay by linków. Obecnie z systemu Paybynet korzystać mogą klienci większości dużych banków komercyjnych w Polsce. Na liście tej wciąż nie ma jednak BZ WBK i mBanku.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: KIR, PAYBYNET

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies