Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejni kurierzy z terminalami. Dostawcy Poczty Polskiej dostaną POS-y jeszcze w tym miesiącu

Płatności kartami za przesyłki pobraniowe będzie można realizować u 3,5 tys. kurierów dostarczających przesyłki nadawane przez firmy i osoby prywatne

O tym, że Poczta Polska chce wyposażyć swoich kurierów w przenośne terminale płatnicze, wiadomo od kilku miesięcy. Natomiast zakończenie wdrożenia jeszcze w tym miesiącu zadeklarowały przedstawicielki spółki podczas odbywającej się dzisiaj konferencji związanej z obchodami przypadającego na 19 października Dnia Płatności Bezgotówkowych.

Przeczytajcie także: Polska najbezpieczniejszym rynkiem kartowym w Europie

Mariola Gołda oraz Anna Rakowska, odpowiedzialne w Poczcie Polskiej m.in. za wdrożenie terminali w placówkach i u kurierów, pokazały prezentację, z której wynika, że jeszcze w tym miesiącu przenośne POS-y trafią do grupy liczącej 3,5 tys. kurierów dostarczających przesyłki pobraniowe na terenie całego kraju.

Przeczytajcie także: Awaria terminala, płatność tylko gotówką?

Jak mówią przedstawicielki Poczty Polskiej, dostawcy spółki będą mogli przyjmować płatności bezgotówkowe kartami oraz Blikiem za wszystkie przesyłki pobraniowe, dostarczane przez Pocztę. To ma wyróżniać pod tym względem firmę na tle polskiej konkurencji. Przypomnę, że terminale są już na wyposażeniu kurierów DPD i InPostu. Jednak odbiorcy paczek w ich przypadku mogą za nie płacić kartami tylko w sytuacji, gdy wcześniej odpowiednią umowę z firmą kurierską podpiszą nadawcy przesyłek.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies