Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowość w placówkach Poczty Polskiej. Teraz kartą i Blikiem zapłacicie także za przesyłki pobraniowe

Spółka deklaruje, że wkrótce w terminale płatnicze zostaną wyposażeni także jej kurierzy

Potwierdzają się informacje Cashless sprzed kilku tygodni na temat planów Poczty Polskiej w zakresie rozwoju oferty dla użytkowników płatności bezgotówkowych. W połowie sierpnia napisałem, że spółka zamierza wprowadzić możliwość płatności kartami za przesyłki pobraniowe. W dalszej kolejności zamierza też swoich kurierów wyposażyć w terminale, by także za paczki dostarczane do domu można było płacić bezgotówkowo. W dzisiejszym komunikacie Poczta potwierdza wypełnienie pierwszej z tych obietnic.

Przeczytajcie także: Terminale trafią do kurierów Poczty Polskiej

Jak czytam w informacji prasowej, od początku października w placówkach Poczty Polskiej, dzięki współpracy z Mastercardem, Visą i eService, można zapłacić kartą i Blikiem także za paczki wysłane za pobraniem. Dotychczas nie było to możliwe, a na Poczcie można było zapłacić kartą tylko za dokonywane tam zakupy np. znaczków czy realizowane płatności za faktury. – Tak samo, jak w przypadku innych płatności kartą w urzędach pocztowych, nie będziemy pobierać żadnych prowizji z tytułu dokonania płatności kartą za przesyłki pobraniowe, bez względu na to, czy zostanie do tego użyta karta kredytowa czy debetowa – deklaruje Paweł Kopeć, dyrektor zarządzający pionem sprzedaży w PP.

Przeczytajcie także: Opublikowano pierwszy indeks kosztów bezgotówkowych

Dzisiejszy komunikat prasowy głosi, że w 2016 r. około 30 proc. paczek nadanych za pośrednictwem Poczty Polskiej zostało opłaconych gotówką za pobraniem, a średnia kwota takiej transakcji wynosiła 200 zł. Biorąc pod uwagę, że od początku tego roku, w placówkach PP dokonano już kilka milionów transakcji bezgotówkowych można prognozować, że nowa forma płatności za zakupy internetowe również może cieszyć się dużym zainteresowaniem klientów. Jednocześnie spółka potwierdziła zamiar wyposażenia w terminale swoich kurierów, ale nie padły terminy, w których może to się stać. Wcześniej deklarowano, że może do tego dojść jeszcze przed tegorocznym szczytem zakupowym związanym z Bożym Narodzeniem.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies