Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Amazon wejdzie do Polski tylnymi drzwiami? Może przejąć francuską sieć Carrefour

O planach inwestycji Amerykanów w europejski handel rozpisują się francuskie media

Pamiętacie start kampanii reklamowej Carrefoura z Jackiem Braciakiem w roli Napoleona? Gdy jeszcze nie było wiadomo, że za tymi spotami stoi francuska sieć handlowa, spekulowano, że kampania może zapowiadać wejście na polski rynek Amazona. Okazuje się, że tamte dywagacje mogą okazać się prorocze, bo oto francuskie media piszą o planowanej inwestycji Amerykanów w Carrefoura właśnie.

Przeczytajcie także: Amazon chce dostarczać paczki dronami

Jak napisał Next, na Sekwaną podają, że Amazon przyjął ofertę przejęcia sieci Carrefour. Sprzedaż akcji amerykańskiemu gigantowi ma być elementem planu restrukturyzacyjnego spółki, która boryka się ze spadkiem przychodów – w I poł. 2017 roku aż o 12 proc. Po ogłoszeniu tych danych tylko w ciągu jednego dnia kurs Carrefoura na paryskiej giełdzie spadł o 15 proc. Plan restrukturyzacji, zgodnie z deklaracjami szefa sieci Alexandra Bomparda ma zostać przedstawiony do końca tego roku.

Co ciekawe gdyby doszło do przejęcia Carrefoura przez Amazona nie byłaby to pierwsza kooperacja tej internetowej firmy z tradycyjnym handlem. Wcześniej podpisała ona już umowy o współpracy z sieciami marketów w Stanach Zjednoczonych, w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Przeczytajcie także: Zakupy scan&go w drugim markecie Carrefoura

Natomiast pogłoski o planowanym przejęciu Carrefoura przez Amazona to nie jedyna rzecz, która łączy obie firmy. Kilka miesięcy temu Amazon zasłynął testami całkowicie bezobsługowego sklepu, w którym zakupy robi się i za które płaci się bez podchodzenia do kasy. Nie wiem, na jakim etapie są te testy. Wiadomo natomiast, że w Polsce pierwszą siecią, która takie rozwiązanie zaoferuje może być właśnie Carrefour. W pierwszych jego marketach można już kompletować koszyk przy pomocy własnego smartfona. Jeszcze trzeba podchodzić do kasy, ale w przyszłości ma to nie być konieczne dzięki usłudze Masterpass. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Źródło: Next

Fot. Carrefour

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies