Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Były wiceprezes mBanku może pokierować bankiem BGŻ BNP Paribas

Rezygnacja Tomasza Bogusa ze stanowiska prezesa francuskiego banku była zaskakująca. Podobnie jak informacja o tym, kto może go zastąpić

Tomasz Bogus, kierujący bankiem BGŻ BNP Paribas od dwóch lat, w ubiegłym tygodniu ogłosił, że odchodzi ze stanowiska. Pozostanie na nim tylko do końca października. Na rynku od razu zaczęły się dyskusje na temat tego, kto może go zastąpić. Na giełdzie nazwisk pojawili się m.in. Wojciech Sobieraj oraz Przemysław Gdański, który kilka dni temu zrezygnował z zasiadania w zarządzie mBanku.

Przeczytajcie także: Kiciński za Groszka w Radzie Nadzorczej KIR-u

I właśnie tego ostatniego na fotelu prezesa BGŻ BNP Paribas sadza Eugeniusz Twaróg. Jak pisze w dzisiejszym Pulsie Biznesu, z nieoficjalnych informacji wynika, że to właśnie Przemysław Gdański obejmie schedę po Tomaszu Bogusie. Nie będzie to jego pierwsza przygoda z francuskim pracodawcą. W przeszłości kierował już bowiem Caylon Bankiem, czyli korporacyjną odnogą Credit Agricole.

Przeczytajcie także: Marek Paradowski rezygnuje z kierowania eService

Nowy prezes BGŻ BNP Paribas nie będzie miał łatwego kawałka chleba. Z jednej strony przyjdzie, że tak powiem, na gotowe, bo trwająca przez kilka lat fuzja wreszcie się kończy - przypomnę, że na dzisiejszy BGŻ BNP Paribas składają się trzy dotychczasowe banki: BGŻ, BNP Paribas i Sygma. A to na ich konsolidacji koncentrowały się w ostatnich czasie zasoby organizacji. Konkurencja nie stała w miejscu. Nadgonienie utraconego do niej dystansu będzie nie lada wyzwaniem.

Źródło: Puls Biznesu

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies