Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bank Śląski zakłada spółkę z czeską firmą Twisto. Będą kredytować zakupy internetowe

Polska instytucja o szczegółach nowego przedsięwzięcia chce opowiedzieć po uzyskaniu stosownych zgód urzędu antymonopolowego

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował przed chwilą, że ING Bank Śląski oraz czeska firma Twisto Payments zamierzają powołać w Warszawie spółkę Twisto Polska. Wniosek w tej sprawie wpłynął 25 sierpnia. Urząd antymonopolowy podał także, iż nowe przedsiębiorstwo będzie prowadzić działalność analogiczną do tego co Twisto robi w Czechach.

Przeczytajcie także: Płatności HCE także dla firm w ING

Z pytaniem, co to dokładnie będzie, zwróciłem się do biura prasowego ING. – W tej chwili nie mogę tego komentować. Szczegóły przedsięwzięcia podamy po uzyskaniu zgody UOKiK-u na powołanie spółki – powiedział Piotr Utrata, rzecznik Banku Śląskiego. Władze antymonopolowe mogą ogłosić decyzję nawet we wrześniu, ale kiedy dokładnie to będzie nie wiadomo. – Sprawa jest w toku – podaje UOKiK.

Natomiast ze strony internetowej czeskiej firmy wynika, że główną świadczoną przez nią usługą jest odroczona płatność za zakupy internetowe. Jej hasłem reklamowym jest slogan: kup teraz, a zapłać w przyszłym miesiącu. Twisto oferuje aplikację mobilną na Android i iOS, za pomocą której można wykonywać zakupy internetowe na kredyt. Umożliwia również krótkoterminowe kredytowanie stałych rachunków, np. za prąd czy telefon.

Przeczytajcie także: Sofort znika z polskiego rynku

W Polsce tego typu usługi nie są zbyt popularne, ale nie jest to zupełna nowość. Na podobnej zasadzie jak Twisto działa usługa Ferbuy, oferowana od 2013 przez wywodzącą się z Finlandii Ferratum Group, znaną szerzej z działalności pożyczkowej. Jakby się uprzeć, to do odroczonej płatności można by też zaliczyć zakupy na raty oferowane przez PayU do spółki z bankami czy firmami pożyczkowymi.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies