Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rząd deklaruje: pierwsze kasy fiskalne online w styczniu przyszłego roku

Stare urządzenia mają być wymieniane na nowe stopniowo, a obowiązek w pierwszej kolejności dotyczyć będzie tylko wybranych branż

Wiele wskazuje na to, że już w styczniu przyszłego roku pierwsze firmy zainstalują kasy fiskalne z dostępem do internetu oraz funkcją raportowania sprzedaży online do służb skarbowych. Tak wynika z odpowiedzi Ministerstwa Finansów na pytanie posłanki Platformy Obywatelskiej Izabeli Leszczyny, o czym donosi w depeszy Polska Agencja Prasowa.

Przeczytajcie także: Paragony trafią do nowej apki ING

Wiceminister w resorcie finansów Paweł Gruza napisał, że obecnie trwają prace nad rozporządzeniem określającym wymagania dla kas fiskalnych online, które mają mieć możliwość raportowania do centralnej bazy ministerstwa. Dane na temat wystawionych i anulowanych paragonów oraz faktur mają być wysyłane co dwie godziny.

Wiceminister napisał, że planowany termin wejścia w życie rozporządzenia to 1 stycznia przyszłego roku, ale firmy nie będą miały obowiązku wymiany od razu wszystkich kas na nowe. Przedsiębiorcy będą mogli używać swoich dotychczasowych urządzeń, a ich wymiana ma następować stopniowo. – Planowane jest wprowadzenie obligatoryjnego obowiązku stosowania kas online w branżach szczególnie narażonych na ryzyko nadużyć podatkowych – napisał Paweł Gruza.

Przeczytajcie także: Nowe funkcje w aplikacji mBanku w sierpniu

Jak pewnie wiecie, jednocześnie trwają prace nad programem wsparcia rozwoju sieci akceptacji płatności bezgotówkowych. W tym wypadku również planowane jest wprowadzenie obowiązku akceptacji kart i płatności mobilnych. Działanie mające na celu zrównanie w prawach z użytkownikami gotówki zwolenników obrotu bezgotówkowego ma objąć najpierw gastronomię i sklepy spożywcze.

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies