Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Tak wyglądać będzie nowa aplikacja i system Aliora. Bank uchyla rąbka tajemnicy

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami pierwsi klienci dostaną nowe rozwiązania już 29 czerwca. Wszyscy – w drugiej połowie roku

Kilka dni temu w serwisie Cashless mogliście przeczytać, że Alior 29 czerwca chce rozpocząć udostępnianie klientom nowego systemu transakcyjnego oraz aplikacji na smartfony. Jak donieśli czytelnicy Cashless w internecie pojawiła się właśnie prezentacja, w której znajdziecie potwierdzenie tej informacji. Dodatkowo bank uchyla nieco rąbka tajemnicy i pokazuje, jak aplikacja i system nowej generacji będą wyglądały.

Jak widzicie, prezentacja potwierdza, że nowy serwis transakcyjny został przygotowany w technologii RWD. Bank nie rezygnuje jednak z aplikacji na smartfony – przygotował wersje na dwa najważniejsze systemy operacyjne, a więc Android i iOS. Brak wersji na platformę Windows.

Przeczytajcie także: ING z mobilną autoryzacją przelewów

Wśród nowych funkcji wdrożonych w aplikacji mobilnej Alior wspomina o skanowaniu faktur, płatnościach mobilnych, logowaniu odciskiem palca. Niestety, wydaje się, że będzie to przywilej tylko dla posiadaczy urządzeń z systemem iOS. Bank pisze bowiem, iż korzystać z niego będzie można za pomocą czytnika Touch ID montowanego w telefonach iPhone. Właścicielom urządzeń z Androidem pozostanie więc logowanie się mobilnym PIN-em.

Przeczytajcie także: Zbliża się aktualizacja aplikacji BZ WBK

Natomiast z prezentacji ciężko wywnioskować, jakie płatności mobilne będą dostępne w nowej aplikacji. Alior jest członkiem Polskiego Standardu Płatności, więc na pewno w apce znajdzie się Blik wraz z przelewami na numer telefonu. Swego czasu bank zapowiadał też udostępnienie płatności HCE, ale od jesieni ubiegłego roku pozwala na powiązanie swoich kart z Android Pay. Być może więc z HCE zrezygnowano.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies