Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Open’er Festival już za tydzień. Tam zapłacicie tylko bezgotówkowo, w dodatku do 100 zł bez PIN-u

Tak jak w ubiegłym roku za jedzenie, napoje i pamiątki na terenie festiwalu będziecie mogli płacić wyłącznie kartami, telefonami i specjalnymi opaskami

Open’er Festival to nie tylko jedno z największych wydarzeń muzycznych w Polsce, ale też pierwsza tak duża impreza, na której nie przyjmuje się gotówki. Na koncerty przybywają co roku dziesiątki tysięcy osób, dlatego ze względów bezpieczeństwa początkowo gotówkę zastąpiły bony i przedpłacone karty zbliżeniowe. W tym roku na terenie festiwalowego miasteczka będzie można płacić własnymi kartami płatniczymi, telefonami zbliżeniowo lub w festiwalowej aplikacji za pomocą Masterpass, a także silikonową opaską z przedpłaconą kartą płatniczą.

Pewnie pamiętacie, że w ubiegłym roku sporo kontrowersji wywołało pobieranie opłat za rejestrację opaski, sprawdzenie na powiązanym z nią koncie salda, czy odstąpienie od umowy. Sprawa trafiła nawet do mediów. Chodziło o to, że wielu uczestników zamawiających ten gadżet nie przeczytało regulaminu i nie wiedziało, że współpracująca przy tym projekcie firma Intercash będzie pobierała takie prowizje.

Przeczytajcie także: NBP chce spolonizować cashback

Mastercard wyciągnął wnioski z tego wydarzenia i w tym roku wybrał innego partnera, firmę DiPocket, która jest znana z tego, że oferuje aplikację przypominającą Rovoluta. Zadbał też o to, aby używanie opaski zarówno w trakcie jak i po festiwalu było bezpłatne.

– Rejestracja opaski i korzystanie z niej nie wiąże się z żadnymi opłatami stałymi. Jedyne koszty pojawiają się przy wypłacie gotówki z bankomatu z funkcją zbliżeniową (3 zł) oraz przy płaceniu opaską za granicą (prowizja 1 proc. od wartości transakcji) – czytam w komunikacie prasowym rozesłanym dzisiaj do mediów.

Opaskę można zamówić klikając w ten link. Warto to zrobić do 26 czerwca, bo wtedy kończy się promocja, dzięki której zasilając opaskę płatniczą kwotą minimum 50 zł, można otrzymać dodatkowe doładowanie w wysokości 10 zł.

Przeczytajcie także: Koniec z drogim roamingiem

Kilka dni temu w tym felietonie mój redakcyjny kolega Jacek Uryniuk zastanawiał się, jak by to było, gdyby w Polsce limit na transakcje kartą bez PIN-u podnieść z obecnych 50 do 100 zł. Cóż, uczestnicy Openera, którzy zdecydują się zamówić opaskę, sami będą się mogli o tym przekonać. Nie będą musieli wprowadzać PIN-u przy regulowaniu rachunków do 100 zł, ale tylko na terenie festiwalu. Poza nim w każdym terminalu nadal obowiązywać ich będzie limit 50 zł.

Karta w opasce ważna jest trzy lata od momentu wydania. Warto ją zarejestrować, bo wtedy otrzymuje się możliwość sprawdzenia salda i zasilenia opaski w punktach obsługi lub wpłatomatach, mobilnie po zalogowaniu się do aplikacji festiwalowej, a także przelewem online oraz przez Masterpass.

A na tegorocznym Openerze wystąpią między innymi FooFighters, Radiohead, The Weeknd, The xx i Lorde. Festiwal rozpoczyna się w Gdyni w środę, 28 czerwca. W poprzedniej edycji każdego dnia koncertów słuchało 60 tys. fanów muzyki.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies