Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Monika Barycza za Christowa w resorcie rozwoju. Ceniony urzędnik ofiarą politycznej wojny na górze?

Sebastian Christow nie jest już dyrektorem departamentu gospodarki elektronicznej w MR, gdzie prowadzonych jest wiele projektów z zakresu obrotu bezgotówkowego

Christowa na stanowisku szefa DGE zastąpiła Monika Barycza. Z tego co udało mi się ustalić, wynika, że nowa dyrektor w Ministerstwie Rozwoju pracuje na innych stanowiskach już od ponad roku a wcześniej była zatrudniona w BZ WBK. Stamtąd zapewne ściągnęli ją obecny szef resortu Mateusz Morawiecki i jego zastępca Tadeusz Kościński, którzy do rządu trafili właśnie z tego banku.

Przeczytajcie także: Credit Agricole ma nowego rzecznika

Natomiast usunięcie ze stanowiska Sebastiana Christowa jest dla mnie dużym zaskoczeniem. Nie przypominam sobie osoby, która nie ceniłaby jego profesjonalizmu i nie wyrażałaby się o nim inaczej, jak o urzędniku niezwykle kompetentnym. Wydaje mi się zatem, że zwolnienie go nie nastąpiło z przyczyn merytorycznych, a on sam mógł paść ofiarą trwającego od dłuższego czasu konfliktu między szefami resortu rozwoju i cyfryzacji.

Przeczytajcie także: Zmiany we władzach spółki zarządzającej Blikiem

DGE to niezwykle ważny departament. To tutaj pilotowanych jest wiele projektów z zakresu programu "Od papierowej do cyfrowej Polski", m.in. ten dotyczący fiskalizacji online, rozwoju sieci akceptacji płatności bezgotówkowych w urzędach administracji publicznej czy w firmach prywatnych. Nieoficjalnie mówi się, że kompetencje DGE chce przejąć Ministerstwo Cyfryzacji a dymisja Christowa może być elementem walki o to.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies