Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już dziś zalogujecie się do nowego serwisu T-Mobile Usług Bankowych. Warto, bo jest lepszy niż stary

W nowym systemie znajdziecie dużo ciekawych funkcji. Ale przez jakiś czas bank pozwoli Wam korzystać także ze starego

Biuro prasowe T-Mobile Usług Bankowych, wspólnego przedsięwzięcia Aliora i niemieckiego telekomu, podało wczoraj, że dziś ok. 8 rano udostępni klientom nowy serwis transakcyjny. Obecny system jest już naprawdę przestarzały i odstaje zdecydowanie od rynkowych standardów. Nowy jest wygodniejszy i ma mnóstwo ciekawych funkcji. Jeżeli jednak ktoś nie lubi zmian, to jeszcze przez jakiś czas będzie mógł zarządzać rachunkiem przy pomocy dotychczasowego narzędzia. TMUB nie podaje jednak, jak długo taka sytuacja będzie trwać.

Wracając zaś do nowego systemu. Jego szata graficzna jest spójna z tą, jaką klienci mogą znać z udostępnionej jesienią ubiegłego roku aplikacji mobilnej TMUB. Jak tłumaczy bank, to zabieg celowy. Nową bankowość internetową budowano bowiem w oparciu o koncepcję omnichannel, wedle której doświadczenie użytkownika przy korzystaniu z usług powinno być podobne, niezależnie od tego, czy robi to na komórce czy na komputerze. System TMUB kolejnej generacji przygotowano oczywiście w technologii RWD. Oznacza to, że będzie się wyświetlał tak samo dobrze na ekranach wszystkich urządzeń.

Przeczytajcie także: Wyobrażacie sobie oddział banku w pociągu?

Ekran startowy serwisu można dostosować do swoich potrzeb lub pozostawić to systemowi, który na podstawie Waszej aktywności na koncie wyświetli najpotrzebniejsze informacje. Na pulpicie znajdziecie zatem tylko te produkty i usługi, z których korzystacie a więc np. rachunek osobisty, kartę kredytową czy kredyt konsumpcyjny. Natomiast odnalezienie poszukiwanej funkcji, której na pulpicie nie ma, wybranego odbiorcy przelewu czy przeglądanie historii transakcji ułatwi Wam umieszczona na samej górze strony wyszukiwarka. Bank deklaruje, że działa równie sprawnie, jak Google.

Co ciekawe wśród udostępnionych funkcji systemu TMUB znajdzie się nowa metoda autoryzacji transakcji. Zamiast przepisywać kody SMS klienci będą mogli potwierdzać operacje w aplikacji mobilnej. W odpowiednim momencie apka wygeneruje powiadomienie, po wybraniu którego trzeba będzie podać PIN. Przypomina to mobilną autoryzację dostępną już w mBanku. Rozwiązanie jest bezpieczniejsze niż kody jednorazowe z SMS-a a dla banku tańsze, bo nie ponosi kosztów związanych z usługami telekomunikacyjnymi.

Przeczytajcie także: Alior: nowy system transakcyjny w maju

Z ciekawostek warto zwrócić uwagę na funkcję informująca o warunkowej opłacie za kartę. System wyświetla dane na temat kwoty, jaką należy wydać kartą w danym miesiącu, aby nie zapłacić za użytkowanie plastiku. Na uwagę zasługuje także nowy moduł powiadomień, dzięki któremu dowiecie się, że np. na konto wpłynęło comiesięczne wynagrodzenie. Nowy system umożliwia też wykonywanie przelewów grupowych. W ten sposób zapłacicie rachunki za gaz, wodę i prąd autoryzując je wszystkie za jednym zamachem.

Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów obejrzyjcie poniższy film. A już w przyszłym miesiącu nowy system transakcyjny i aplikację mobilną otrzymają klienci Aliora. Wygląda na to, że po zakończeniu fuzji operacyjnej z BPH bank ostro wziął się do roboty za nadrabianie dystansu do rynkowej czołówki.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies