Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Spada średnia wartość przelewu w systemie Express Elixir. Najnowsze statystyki już dostępne

Marzec był jednym z najlepszych miesięcy dla systemu zarządzanego przez KIR

Z danych udostępnionych dziś przez KIR wynika, że w ubiegłym miesiącu za pośrednictwem systemu Express Elixir wykonaliście ok. 342 tys. przelewów. Ich łączna wartość wyniosła natomiast 1,29 mld zł. Dla porównania w marcu ubiegłego roku przelewów było 182 tys. o łącznej wartości 762 mln zł. Przyrosty są więc znaczące i wynoszą 87 proc. jeśli idzie o liczbę i 70 proc. w przypadku wartości transakcji.

Przeczytajcie także: W Getinie już nie zmienicie telefonu przez internet

Również w całym I kw. 2017 r. odnotowano wzrost zarówno liczby, jak i wartości przelewów w porównaniu z okresem od stycznia do marca roku ubiegłego. Wzrost ten wyniósł odpowiednio 106 proc. w przypadku liczby i 70 proc. w przypadku wartości transakcji. Natomiast największą dzienną liczbę przelewów w systemie Express Elixir w marcu odnotowano jego dziesiątego dnia – rozliczono wtedy ponad 18 tys. transakcji.


Jak widzicie na wykresach marzec był więc jednym z najlepszych miesięcy dla systemu Express Elixir w jego historii, choć rzecz jasna nie najlepszym. Łatwo też wyliczyć, że średnia wartość przelewu wyniosła w marcu ok. 3 tys. zł. Jestem też ciekaw, jak na statystyki systemu Express Elixira wpłynie wejście do niego Narodowego Banku Polskiego. Miało to miejsce właśnie w marcu.

Jeżeli zaś chodzi o podstawowy system zarządzany przez KIR, czyli Elixir, w marcu przeszło przez niego 159,4 mln transakcji o wartości 403,7 mld zł. W tym samym miesiącu rok wcześniej system rozliczył 148 mln przelewów na kwotę 367 mld zł. W tym wypadku więc liczba transakcji urosła o 8 proc. a ich wartość o 10 proc.

Przeczytajcie także: Oto co UOKiK myśli o trwałym nośniku

KIR obsługuje również system Euro Elixir, umożliwiający dokonywanie przelewów pomiędzy bankami w euro. W jego przypadku w ubiegłym miesiącu dokonano 2,3 mln transakcji na kwotę 12,9 mld euro. W marcu 2016 roku przelewów w euro było 1,7 mln a ich wartość wyniosła wówczas 9,2 mld euro.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies