Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Automatyzacja wkracza do ubezpieczeń. Polisomat Link4 będzie konkurował ze sprzedającymi już ubezpieczenia bankomatami

Zainstalowane w Modlinie urządzenie Link4 jest bardziej elementem działań marketingowych niż sprzedażowych. Ale pokazuje, że konieczność otwarcia się na nowe technologie zaczyna przebijać się do świadomości ubezpieczeniowców

Od kilku dni podróżni odlatujący z lotniska w podwarszawskim Modlinie mogą kupić ubezpieczenie podróżne w tzw. polisomacie Link4. To maszyna stworzona na wzór bankomatu. Przedstawiciele Link4 deklarują, że kupowanie w niej ubezpieczenia jest bardzo proste. Na dotykowym ekranie wyświetlają się komunikaty, które przeprowadzają klienta przez cały proces od wyboru polisy do transakcji. Za ubezpieczenie można oczywiście zapłacić kartą.


Polisomat Link4 to nie pierwszy w ostatnim czasie projekt łączący nowe technologie z ubezpieczeniami turystycznymi. Od kilku miesięcy polisy tego rodzaju w swoich bankomatach sprzedaje sieć Planet Cash, której urządzenia stoją np. na lotnisku Chopina w Warszawie. Przy tym sprzedaż ubezpieczeń w wielofunkcyjnym urządzeniu, jakim jest bankomat, ma o wiele więcej sensu, niż instalacja monofunkcyjnych polisomatów. Nie wiem, ile musiałoby się ubezpieczeń sprzedawać przez taką maszynę, aby inwestycja w nią mogła się szybko zwrócić.

Przeczytajcie także: Polisy komunikacyjne już w apce SkyCash

Wydaje mi się zatem, że projekt Link4 jest tylko elementem działań marketingowych. Warto jednak odnotować, że to już kolejny w ostatnim czasie eksperyment ubezpieczeniowców z nowymi technologiami. Wcześniej na przykład ciekawy projekt wyceny polis komunikacyjnych na podstawie stylu jazdy kierowcy w kooperacji z Yanosikiem przedstawiła Hestia. Jeszcze wcześniej ubezpieczenia komunikacyjne do aplikacji wprowadził bank Millennium.

Przeczytajcie także: Planet Cash rozpoczyna sprzedaż polis podróżnych

Jeżeli zaś chodzi o dystrybucję polis podróżnych, to najwygodniejszym sposobem na to jest w moim odczuciu aplikacja mobilna. Taką ofertę ma już kilka banków w swoich apkach, np. mBank czy BZ WBK, a także operatorzy niezależni, jak np. SkyCash. Urządzenia automatyczne, takie jak bankomaty, mogą pełnić rolę uzupełniającą w stosunku do aplikacji, odpowiadać na potrzeby ludzi bardziej konserwatywnych, którzy nie korzystają z wszystkich dobrodziejstw, jakie daje nowoczesny smartfon.

Fot. Link4

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies