Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Czy cobrandowa karta kredytowa ma przyszłość? Santander uważa, że tak i wprowadza nową, razem z Castoramą

Od wczoraj karta jest dostępna od ręki we wszystkich sklepach sieci w kraju

Z przesłanej wczoraj informacji prasowej Santander Consumer Banku wynika, że nowa karta kredytowa wydawana wspólnie z Castoramą będzie zapewniać do 54 dni okresu bezodsetkowego (tzw. grace period). Zainteresowani nią klienci, po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku kredytowego, otrzymają ją od ręki w jednym z Punktów Usług Finansowych Castoramy. Znajdują się one we wszystkich 75 sklepach tej sieci w Polsce.

Przeczytajcie także: Na stacjach Veturilo możecie już płacić kartami

Karta jest w pełni funkcjonalna, tzn. można nią płacić nie tylko w w marketach budowlanych Castoramy, ale we wszystkich placówkach handlowych i usługowych w Polsce i na świecie akceptujących karty z logo Visa. Kartą można też płacić w internecie oraz wybierać gotówkę z bankomatów. To ostatnie jednak średnio się opłaca. Jak wiecie wiąże się z wysoką prowizją. SCB podał także, że w ramach jednej umowy o nową kartę można otrzymać dwa dodatkowe plastiki. Dzięki temu z jednego kredytu korzystać mogą także członkowie rodziny posiadacza karty.

Wydaje mi się, że kredytowe karty cobrandowe, czyli wydawane przez bank wspólnie z wybranymi partnerami, najlepsze lata mają już za sobą. Nie sprzyjają temu choćby spadające koszty z obsługi transakcji. Zresztą w ostatnim czasie część instytucji zrezygnowało z ich wydawania, mam na myśli choćby Citibank, który nie sprzedaje już kart wspólnie z Elle czy liniami lotniczymi.

Przeczytajcie także: Przybywa użytkowników kart kredytowych

SCB chwali się, że na koniec ubiegłego roku miał portfel liczący 441 tys. kart kredytowych. I że wydaje już kredytówki wspólnie z sieciami Media Markt oraz Saturn. Natomiast opublikowana wczoraj informacja o rozpoczęciu wydawania karty z Castoramą ostatecznie potwierdziła informacje Cashless na temat zakończenia współpracy tej sieci z Credit Agricole. Tekst na ten temat serwis opublikował już w lutym 2016 roku. Znajdziecie go tutaj.

Fot. Lionel Allorge/Wikipedia

A gdybyście chcieli kupić kartę kredytową Santander Consumer Banku kliknijcie tutaj

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies