Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Oficjalnie: Android Pay od dziś już dostępny dla klientów Nest Banku

Do aplikacji płatniczej od Google'a podpiąć można wszystkie visy wydane przez tę instytucję

Biuro prasowe Nest w przysłanym przed chwilą komunikacie potwierdziło informację Cashless opublikowaną w poniedziałek, że to właśnie dziś bank udostępni swoim klientom usługę Android Pay. To aplikacja mobilna, umożliwiająca płatności zbliżeniowe telefonem na podobnej zasadzie jak kartą bezstykową. Z Android Pay mogą korzystać użytkownicy smartfonów z systemem operacyjnym w wersji 4.4 lub wyższej oraz obsługujących technologię NFC.

Przeczytajcie także: Visa otwiera Centrum Innowacji w Londynie

Z informacji Nest wynika, że do Android Pay podpiąć można nie tylko karty debetowe, ale także kredytowe, biznesowe oraz plastiki z logo V Pay, przeznaczone dla klientów często odwiedzających niektóre europejskiej kraje jak np. Niemcy. Chcąc korzystać z Android Pay klient Nest musi najpierw powiązać kartę z aplikacją wprowadzając dane z plastiku. Następnie, aby zapłacić w sklepie stacjonarnym powinien wybudzić telefon i zbliżyć go do terminala płatniczego. Przy zakupach powyżej 50 złotych powinien wprowadzić na terminalu POS numer PIN karty zapisanej w aplikacji.

Android Pay to również wygodne rozwiązanie dla osób robiących zakupy w innych aplikacjach mobilnych. Ta forma płatności nie wymaga podawania danych karty za każdym razem, gdy użytkownik instaluje nową apkę i dokonuje w niej zakupów. Na polskim rynku płatności Android Pay akceptuje już w swojej aplikacji Uber. Natomiast bezpieczeństwo transakcji zapewnia tokenizacja wdrożona przez Nest przy współpracy z Visą.

Przeczytajcie także: mPay wycofuje kody USSD dla klientów T-Mobile

Nest jest czwartym bankiem w Polsce, którego klienci mogą korzystać z Android Pay. Wcześniej usługę tę zaoferowały Alior i spokrewniony z nim T-Mobile Usługi Bankowe oraz BZ WBK. Wśród banków, które w najbliższym czasie dołączą do tej grupy wymienia się przede wszystkim mBank.

A gdybyście chcieli założyć bezpłatny rachunek w Nest i przetestować Android Pay kliknijcie tutaj.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies