Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Jutro z Google Play i App Store zniknie aplikacja ING Bank mobile. Ostatnia szansa na instalację

Ściągnięta dziś stara aplikacja Śląskiego powinna działać przynajmniej do końca września

Kilka tygodni temu ING Bank Śląski wgrał nową wersję aplikacji Moje ING mobile. Aktualizacja wyeliminowała wiele mankamentów, na które zwracali uwagę klienci. Przede wszystkim teraz działa o wiele szybciej także na starszych urządzeniach z systemem Android. Owocuje to wzrostem ocen w markecie Google Play. Jeszcze w ubiegłym roku cieszyła się zaledwie z 2,2 gwiazdki. Obecnie ma 2,9.

Przeczytajcie także: Polisy komunikacyjne już w aplikacji SkyCash

Jednocześnie bank nakreślił swego rodzaju mapę drogową, zgodnie z którą ograniczać będzie dostęp do starej aplikacji ING Bank mobile. Dziś apka ta trąci już myszką, ale w przeszłości wiele wprowadzanych w niej rozwiązań było nowatorskich. Śląski był na przykład jednym z pierwszych na polskim rynku, który dostrzegł konieczność uproszczenia sposobu logowania i zaoferował mobilny PIN.

Natomiast na wspomnianej mapie drogowej dzisiejszy dzień zajmuje ważne miejsce. Od jutra bowiem nie będzie już można ściągnąć na telefon apki ING Bank mobile. Jeżeli więc ktoś jeszcze jej nie ma na swoim smartfonie a chciałby mieć to powinien się pospieszyć. ING zapewnia, że aplikacja zainstalowana do końca dzisiejszego dnia powinna normalnie działać przynajmniej do 30 września bieżącego roku. Co będzie później na razie nie wiadomo, ale należy się spodziewać, że jeszcze w tym roku zostanie całkowicie wyłączona.

Przeczytajcie także: W tej aplikacji zarejestrujesz kartę SIM

Prawdopodobnie tak samo stanie się również ze starym systemem transakcyjnym ING. Od dłuższego czasu klienci mają już dostęp do nowego serwisu, przygotowanego w technologii RWD. Oznacza to, że wygodnie korzysta się z niego nie tylko na komputerach, ale i na urządzeniach z mniejszym wyświetlaczem, a więc np. na tabletach. Śląski jest zresztą pierwszym bankiem na polskim rynku, który tak mocno postawił na technologię responsywną. Przypomnę, że aplikacja Moje ING mobile przy próbie wykonania przez użytkownika transakcji, odwołuje się właśnie do serwisu RWD.

Jeśli chcielibyście sprawdzić jak działa nowa aplikacja Śląskiego i założyć bezpłatne konto, kliknijcie tutaj

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies