Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ożył profil EnveloBanku na Facebooku. Do startu aplikacji coraz bliżej

Data wdrożenia aplikacji Pocztowego wciąż nie jest znana. Wygląda jednak na to, że już wkrótce jego klienci będą mogli z niej korzystać

Pocztowy to jeden z ostatnich banków komercyjnych na polskim rynku, który nie oferuje natywnej aplikacji mobilnej. Do grupy tej oprócz niego należą jeszcze Deutsche Bank oraz banki samochodowe, czyli Volkswagen Bank Direct i Toyota Bank. Być może zaliczyć do niej należałoby także BOŚ Bank, który choć apkę ma, to służy ona jedynie do zalogowania się na konto. Wygląda na to, że Pocztowy wkrótce tę grupę opuści.

Przeczytajcie także: Już można pobrać aplikację Goodie od Millennium

W 2015 roku ówczesny prezes tej instytucji Szymon Midera ogłosił start projektu pod nazwą EnveloBank. Tak ma nazywać się aplikacja mobilna Pocztowego, która ma w sobie łączyć usługi bankowe z logistycznymi, oferowanymi przez Pocztę Polską. Pierwotnie planowano, że aplikacja zadebiutuje we wrześniu ubiegłego roku. Później jednak doszło do zmiany na stanowisku prezesa, co zapewne miało wpływ na niedotrzymanie tego terminu. Wygląda jednak na to, że start EnveloBanku może być blisko.

Wskazywać na to mogą zmiany na profilu EnveloBanku na Facebooku. Został założony jesienią 2015 r. i od tamtego czasu nic się na nim nie działo. Do wczoraj. Jak doniósł mi jeden z czytelników, profil ten miał nagle ożyć. Sprawdziłem i rzeczywiście. Wczoraj przed południem pojawiło się nowe zdjęcie w tle oraz profilowe, które wskazuje jak wyglądać będzie logo EnveloBanku. Zaskoczenia raczej nie powinno być, choć kolorystyka jest nieco inna niż w przypadku znaków graficznych Pocztowego czy Poczty Polskiej. Zdjęcie profilowe EnveloBanku wygląda tak:Przy okazji możemy poznać też slogan, jakim EnveloBank będzie prawdopodobnie promowany, czyli "Finanse w porządku" oraz sposób pisania nazwy. Wydaje mi się, że dotychczas nie było jasne, czy EnveloBank będzie się pisać wielką literą czy małą oraz czy element Envelo będzie pisany łącznie z elementem Bank czy oddzielnie.

Przeczytajcie także: Paragon ze sklepu znajdziecie w aplikacji

W biurze prasowym Banku Pocztowego potwierdzono, że odwiedzany przeze mnie profil jest oficjalną reprezentacją jego marki na Facebooku. Powiedziano mi jednak, że to iż ożył nie musi oznaczać rychłego startu aplikacji mobilnej. Jednocześnie jednak biuro prasowe twierdzi, że prace nad jej wdrożeniem trwają i w najbliższym czasie ruszą otwarte testy. Wygląda więc na to, że do debiutu aplikacji EnveloBank jest bliżej niż dalej.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies