Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Trzeci bank umożliwia zakładanie Profilu Zaufanego przez serwis internetowy

Do PKO BP i ING właśnie dołączyło Millennium

O tym, że Profil Zaufany przez serwis transakcyjny zakładać mogą klienci już trzech banków, poinformował przed chwilą na Twitterze rzecznik resortu cyfryzacji Karol Manys. Z podanych przez niego informacji wynika, że dotąd PZ za pośrednictwem internetowego rachunku w Millennium założyło 90 osób. Biuro prasowe tego banku potwierdziło przed chwilą, że usługa już działa.

Przeczytajcie także: Nowy bank chce zacząć działać w Polsce

Wcześniej, bo jesienią ubiegłego roku zakładanie Profilu Zaufanego przez internetowy serwis transakcyjny umożliwiło PKO BP. Z danych przekazanych przez Manysa wynika, że dotąd z usługi tej skorzystało 37,6 tys. klientów PKO BP oraz 8,6 tys. posiadaczy rachunków Inteligo. Kilka tygodni później usługa zakładania PZ pojawiła się w ofercie Banku Śląskiego. Dotąd za jego pośrednictwem zrobiło to 6,9 tys. osób. Łącznie bez wychodzenia z domu PZ dzięki bankom założyło ponad 53,1 tys. Polaków.

Przeczytajcie także: Duże faktury lepiej płacić przelewem

Na marginesie warto może wspomnieć, że jeszcze w ubiegłym roku ogłoszono i rozstrzygnięto konkurs na nową nazwę Profilu Zaufanego. Wygrała propozycja eGO. Na razie jednak w większości przekazów, także rzecznika prasowego Ministerstwa Cyfryzacji ta nowa nazwa stosowana jest wymiennie z dotychczasową. Natomiast nad umożliwieniem zakładania PZ przez internet pracować ma jeszcze kilkanaście innych instytucji, w tym banków i operatorów komórkowych.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies