Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank rozdaje po 300 zł

Ale tylko nowym klientom, którzy aktywnie będą korzystali z kart i płatności mobilnych

Większość instytucji wycofało ze swojej oferty programy umownie nazywane moneybackami. Polegają one na tym, że w zamian za korzystanie z rachunku czy karty płatniczej danego banku ten zwraca użytkownikowi część pieniędzy wydanych na przykład kartą debetową.

Moneyback był też swego czasu i w ofercie mBanku, ale dobre czasy dla tej usługi skończyły się wraz ze spadkiem stóp procentowych oraz prowizji od transakcji bezgotówkowych kartami, jaką na rzecz banków odprowadzają właściciele sklepów. Teraz moneyback wraca do mBanku w ramach promocji eKonta mobilnego oraz eKonta mobilnego plus.

Przeczytaj także: Lubicie zbierać punkty? teraz Payback dostępny na terminalach PolCard

Nie spowodował tego jednak nagły przypływ dobroci w tej instytucji związany z wiosenną aurą tylko chłodna kalkulacja. Bank musiał zaproponować coś w zamian za szybko wycofaną poprzednią promocję, w ramach której na rachunkach mobilnych oferował wysokie, 4-proc. odsetki od oszczędności.

Po drugie menedżerom mBanku zapewne nie umknęła zapowiadana na maj duża akcja promująca rachunek i aplikację mobilną jednego z jego największych konkurentów – BZ WBK. Promocja mBanku ma więc charakter działania wyprzedzającego.

Na czym polega program mBanku? Osoby, które do 30 czerwca otworzą eKonto mobilne lub eKonto mobilne plus, mogą zyskać maksymalnie 300 zł zwrotu za płatności kartą wydaną przez bank. Do limitu wliczane są wszystkie transakcje bezgotówkowe zrealizowane kartami debetowymi z logo mBanku, w tym także transakcje dokonane za pomocą telefonu, naklejki oraz usługi Blik.

Przeczytaj także: Harcerze będą zbierać datki zbliżeniowo

Przy okazji warto zauważyć, że to chyba pierwszy przypadek promowania nowego systemu płatniczego poprzez moneyback.

2-proc. zwrot naliczany będzie co miesiąc przez pół roku od uruchomienia rachunku. Miesięcznie może wynieść maksymalnie 50 zł. Aby go otrzymać klient powinien przelewać na rachunek kwotę min. 1 tys. zł miesięcznie i zapłacić za zakupy o łącznej wartości minimum 250 zł.

eKonto mobilne prowadzone jest bezpłatnie, ale karta debetowa kosztuje 4 zł miesięcznie. Opłaty można uniknąć wykonując transakcje bezgotówkowe tym instrumentem na kwotę 200 zł miesięcznie.

Na takich samych warunkach oferowana jest karta do eKonta mobilnego plus – drugiego promowanego przez bank rachunku. Z tym, że samo konto jest objęte prowizją w wysokości 5 zł. Jej także można uniknąć wpłacając na konto co najmniej tysiąc złotych miesięcznie.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies