Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BZ WBK jako drugi bank udostępni one click Blika. Nowa usługa startuje w styczniu

Bank wprowadzi także możliwość zakupu przez aplikację mobilną karty kredytowej

O nowościach jakie BZ WBK zamierza wprowadzić do swojej bankowości mobilnej doniósł mi jeden z czytelników Cashless. Sprawdziłem i rzeczywiście – w serwisie transakcyjnym jest już zawiadomienie z banku o kilku nowinkach, jakie znajdą się w aplikacji w styczniu i lutym przyszłego roku.

Przeczytajcie także: SkyCash będzie pożyczać pieniądze przez aplikację

Z najważniejszych to nowa metoda płatności Blikiem w środowisku e-commerce i m-commerce. To słynny już one click. Umożliwia on rezygnację z przepisywania kodu podczas płacenia za zakupy internetowe. Transakcja będzie autoryzowana poprzez zalogowanie się do apki mobilnej i wybranie przycisku potwierdzającego płatność. Wcześniej klient będzie musiał wyrazić zgodę na taki rodzaj transakcji dodając niejako wybrane sklepy do grona swoich odbiorców zaufanych. W każdej chwili oczywiście zgodę będzie można cofnąć.Podobna usługa już funkcjonuje w aplikacji Millennium. Kolejne instytucje mają nad nią pracować, więc należy się spodziewać, że w najbliższym czasie znajdzie się ona w aplikacjach mBanku, PKO czy ING. W BZ WBK będzie dostępna od 21 stycznia przyszłego roku. One click znacznie ułatwia dokonywanie płatności w sklepach internetowych.

Przeczytajcie także: Duża aktualizacja apki Millennium. Jest one click

Natomiast od 1 lutego 2017 r. klienci BZ WBK będą mogli przez aplikację zawrzeć umowę o udzielenie kredytu i wydanie karty kredytowej. Będą też mogli podwyższyć limit kredytowy na karcie oraz uruchomić usługę "Ratio", czyli ratalną spłatę zadłużenia w rachunku kredytówki. To może nie jest nowością na polskim rynku, ale na pewno nie należy jeszcze do powszechnego standardu. Karty kredytowe można zamawiać przez aplikację zdaje się między innymi w Millennium.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies