Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Tam to mają rozmach. W miesiąc od debiutu już dziesięć rosyjskich banków oferuje płatności Apple Pay

Dopiero co ogłoszono, że pierwsi rosyjscy użytkownicy telefonów iPhone mogą korzystać z Apple Pay dzięki Sberbankowi, a tu już 9 kolejnych instytucji z Rosji udostępniło tę usługę swoim klientom

Chyba w żadnym kraju, w którym dotychczas zadebiutowały płatności Apple Pay, usługa ta nie zyskiwała tak szybko na dostępności jak w Rosji. Zaledwie cztery tygodnie temu mogłem Wam donieść, że dzięki współpracy z Mastercardem zaoferował ją największy bank u naszych wschodnich sąsiadów - Sberbank, a tu już, jak podaje appleinsider, z Apple Pay mogą korzystać klienci dziewięciu kolejnych instytucji. Znalazły się wśród nich: Tinkoff Bank, Bank Saint Petersburg, Raiffeisenbank, Yandex.Money, Alfa-Bank, MTS Bank, VTB 24, Rocketbank i MDM Bank.

Przeczytajcie także: To już chyba koniec iKasy. Getin rezygnuje

Od 2014 r., gdy Apple Pay pojawił się w USA, płatności dokonywane za pomocą urządzeń z jabłkiem w logo zostały udostępnione w Kanadzie, Chinach, Singapurze, Szwajcarii, Francji, Hong Kongu, Nowej Zelandii i Japonii. W Polsce debiut Apple Pay jest spodziewany nieprędko ze względu na niskie nasycenie rynku smartfonami tego producenta.

Przeczytajcie także: Android Pay już dostępny w Hong Kongu

Co ciekawe nie wszędzie usługa Apple Pay jest witana z otwartymi rękami. Na przykład banki australijskie prowadzą spór prawny z amerykańskim potentatem. Domagają się, aby zrezygnował z blokady modułu w swoich smartfonach, umożliwiającego dokonywanie nimi płatności zbliżeniowych. Dzięki temu mogłyby zaoferować klientom autorskie rozwiązania płatnicze, niezależne od Apple Pay. Z kolei w Europie, m.in. we Francji czy w Wielkiej Brytanii oraz w Stanach Zjednoczonych Apple boryka się ze stosunkowo niską transakcyjnością swojego systemu.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies