Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
To chyba bardziej marketing niż realna potrzeba. Szwajcarzy będą mogli kupić bitcoiny w automatach biletowych

Kryptowaluta będzie sprzedawana w automatach biletowych należących do SBB, narodowego przewoźnika kolejowego

Już 11 listopada Szwajcarzy będą mogli nabywać bitcoiny w tysiącu automatów biletowych należących do SBB, przewoźnika kolejowego, szwajcarskiego odpowiednika PKP. Będzie to możliwe dzięki umowie podpisanej między SBB i SweePay, startupem z branży fintech zajmującym się płatnościami bezgotówkowymi oraz ich serwisem.

Przeczytajcie także: Bitcurex przyznaje, że został zhakowany

Aby dokonać transakcji, trzeba będzie posiadać odpowiednią aplikację na smartfonie - cyfrowy portfel bitcoin. Następnie przy jego pomocy zeskanować QR kod generowany przez automat, wybrać kwotę, podać numer swojego telefonu oraz kod autoryzacyjny, wysłany SMS-em. Nabywca bitcoinów będzie zobowiązany do posiadania numeru telefonu komórkowego zarejestrowanego u jednego z telekomów działających na terenie Szwajcarii a przy tym za kryptowalutę będzie można zapłacić tylko gotówką - nie będzie można użyć karty. W automacie biletowym podczas jednej transakcji będzie można nabyć kryptowalutę o wartości maksymalnie 500 franków szwajcarskich.

Przeczytajcie także: Wypłata bitcoinów polską kartą? Proszę bardzo.

Automatów w dzisiejszym świecie coraz więcej. Na przykład w hotelu Burj Al Arab w Dubaju stoi ponoć maszyna sprzedająca sztabki złota, a na profilu w portalu społecznościowym jednego ze swoich znajomych widziałem ostatnio zniczomat. Nic więc dziwnego, że ktoś wpadł na pomysł by w automatach z biletami sprzedawać bitcoiny. Ciekawe co będzie następne? Natomiast pomysł SweePay odbieram raczej jako zabieg marketingowy niż odpowiedź na realną potrzebę klientów. Czy gdybyście chcieli kupić bitcoiny, nie znaleźlibyście łatwiejszego sposobu?

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies