Został nim Arkadiusz Zaremba, wcześniej odpowiedzialny m.in. za rozwój usługi Otomoto Pay
Biuro prasowe PKO BP podało, że nowym dyrektorem serwisu Automarket został Arkadiusz Zaremba. Menedżer ostatnio pracował w grupie OLX, gdzie współtworzył od podstaw usługę Otomoto Pay ułatwiającą kredytowanie zakupu samochodów. Odpowiadał również za uruchomienie platformy Otomoto KLIK – cyfrowego marketplace’u samochodów używanych, gdzie wdrożył cyfrowy paszport pojazdu oparty na technologii blockchain.
Arkadiusz Zaremba ma duże doświadczenie także w branży bankowej i szerszej finansowej. W przeszłości pracował m.in. w Idea Banku i Nest Banku. Natomiast czytelnicy cashless.pl mogą go pamiętać jako jednego z twórców fintechu IQ Money. Była to internetowa platforma ułatwiająca inwestowanie pieniędzy w fundusze. Więcej na jej temat możecie przeczytać w tekście IQ money ma pomysł na fundusz inwestycyjny, który ma sens. Pytanie, jak spółka na nim zarobi.
Automarket to zaś serwis internetowy wdrożony kilka lat temu przez PKO BP i służący do zakupu samochodów. Za jego pośrednictwem można nabyć m.in. auta nowe i poleasingowe. Można też od razu znaleźć finansowanie. Automarket zajmuje ważne miejsce w nowej strategii PKO BP, która koncentruje się m.in. na rozwoju w e-commerce.