Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KNF bierze się za hazard w internecie. Zakazuje wykonywania przelewów do nielegalnie działających firm

Zakaz dotyczy wszystkich nadzorowanych przez KNF instytucji obsługujących pay by linki, karty płatnicze, płatności zdalne oraz pieniądz elektroniczny

Wczoraj popołudniu na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego ukazał się komunikat kierowany do dostawców usług płatniczych pośredniczących w transferach pieniędzy między graczami a internetowymi firmami hazardowymi. Z informacji jasno wynika, że nadzorowane przez KNF instytucje mają natychmiast zaprzestać obsługi takich firm nieposiadających odpowiedniego zezwolenia na prowadzenie działalności udzielonego przez Ministerstwo Finansów.

Przeczytajcie także: Spółka IAI będzie odwoływać się od decyzji KNF

– Dostawcy usług płatniczych powinni zaprzestać, w trybie natychmiastowym, świadczenia usług na rzecz podmiotów nielegalnie urządzających gry hazardowe przez internet, a tym samym zaprzestać łamania przepisów prawa obowiązujących na terytorium RP – pisze w komunikacie KNF.

Nadzór wyjaśnia, że niezgodne z prawem jest pośrednictwo w transferach środków zarówno od graczy do nielegalnie działających w internecie firm hazardowych, jak również od tych zakładów do graczy w przypadku ich wygranej. Dotyczy to wszelkich płatności bezgotówkowych z wykorzystaniem kart płatniczych, e-przelewów (pay by link), pieniądza elektronicznego i mobilnych płatności zdalnych.

Przeczytajcie także: mPay ma wreszcie licencję KIP

Komisja pisze ponadto, że dostawcy usług płatniczych pośrednicząc w transferach pieniędzy między graczami i nielegalnymi firmami hazardowymi przyczyniają się do ich funkcjonowania, gdyż bez zapewnienia przepływu środków finansowych nie mogłyby one prowadzić swojego procederu. KNF wyjaśnia, że dostawcy usług łatwo mogą zidentyfikować transakcje związane z hazardem, gdyż akceptant prowadzący taką działalność otrzymuje specjalny kod MCC o numerze 7995.

Komisja nadmienia, że na stronie internetowej resortu finansów znajduje się lista firm, które legalnie świadczą usługi hazardowe w internecie. Wykonywanie przelewów na ich rzecz może być nadal oferowane. Na liście Ministerstwa Finansów znajduje się siedem podmiotów. Są to: Fortuna Online, Milenium Zakłady Bukmacherskie, Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne, Totolotek, E-Toto Zakłady Bukmacherskie, Casino Games oraz LV Bet Zakłady Bukmacherskie.

Komunikat KNF nie zawiera informacji na temat sankcji grożących firmom, które nie zastosują się do rekomendacji nadzoru.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies